Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Rajd Polski: 75 załóg na starcie

Data publikacji: Autor: łm

fot. rallycross-sport.com W piątek 28 maja rusza największa rajdowa impreza w kraju nad Wisłą - 61. Rajd Polski.

 Na starcie ujrzymy 75 załóg.  fot. rallycross-sport.com W tym gronie są zawodnicy zagraniczni z Belgii, Włoch, Francji, Czech, Bułgarii, Węgier, Niemiec i Ukrainy. Będzie obecna cała polska czołówka co sprawia, że rajd ma najciekawszą od kilku lat obsadę.

Z numerem pierwszym na trasę wyruszy mistrz Europy – Bruno Thiry (Citroen C2), który w ubiegłorocznej edycji Rajdu Polski zajął drugie miejsce. Jako drugi wystartuje Luca Pedersoli (Peugeot 306 Maxi). „Trójka” przypadła Simonowi Jean-Josephowi (Renault Clio S1600) z Francji.

Z polskich kierowców o walka o zwycięstwo rozegra się między faworytami Leszkiem Kuzajem (Subaru Impreza STi), Tomaszem Czopikiem (mistrz Polski), Maciejem Lubiakem, Tomaszem Kucharem czy Michałem Bębenkiem (wszyscy Mitsubishi Lancer Evo VII).

Trasa rajdu licząca 798,48 km prowadzi po asfaltowych nawierzchniach. Dwa etapy podzielono na 19 odcinków specjalnych o długości 295,27 km. Impreza rozpocznie się w Kłodzku w piątek 28 maja, o godzinie 9.00. Zakończenie rajdu również w Kłodzku w sobotę 29 maja.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości