Rajd Polski wygrał Kajetan Kajetanowicz

Grzegorz Hilarecki
68. Rajd Polski, dziewiątą eliminację mistrzostw Europy, wygrał Kajetan Kajetanowicz. Rajdowy mistrz kraju pokazał, że jest nad Wisłą najszybszy.

Kajetanowicz wygrał sześć z trzynastu odcinków specjalnych, trzy razy triumfował Michał Sołowow, a jeden raz - największy pechowiec tegorocznej imprezy Krzysztof Hołowczyc.

W niedzielę Hołowczyc, który po pierwszym sobotnim etapie był drugi z minimalną stratą do prowadzącego Michała Bębenka dwa razy przebił oponę i musiał ją zmieniać na trasie oesów. W sumie stracił ponad 12 minut.

Drugi pechowiec to Michał Kościuszko, samochód dachował na przedostatnim oesie, ale na szczęście nic się nie stało kierowcy i pilotowi. Auto zostało postawione na koła i Kościuszko dojechał do mety. Stracił jednak ponad 6 minut i spadł w klasyfikacji generalnej  na dziewiątą pozycję. Do ostatniego już nie wystartował, gdyż samochód był zbyt poważnie uszkodzony.

Drugie miejsce, ze stratą 10,3 s, zajął Michał Sołowow, który triumfował w klasyfikacji mistrzostw Europy. Na trzeciej pozycji uplasował się Grzegorz Grzyb - strata 26,3 s.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski Kajetanowicz awansował na pozycję lidera z dorobkiem 179 pkt. Drugi jest Francuz Bryan Bouffier, który w Mikołajkach nie startował, ale już potwierdził swój udział w ostatniej rundzie MP - Rajdzie Koszyc w dniach 14-16 października.