Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Rajd Portugalii powie prawdę o Citroenach

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Rajd Portugalii powie prawdę o Citroenach Już w czwartek w Lizbonie rozpocznie się Rajd Portugalii, trzecia eliminacja tegorocznych mistrzostw świata. Pojedzie w nim polska załoga: Michał Kościuszko z Maciejem Szczepaniakiem.

Wszyscy jednak zadają sobie pytanie jak silne będą Citroeny DS3, które tak dominowały w poprzednim rajdzie, czyli w Meksyku. Wygrał go Sebastian Loeb, który jednak przed Portugalią studził optymizm swoich kibiców. Francuz stwierdził, że od lat samochody jego ekipy biją wszystkich na głowę w Meksyku, a rywalizacja w Portugalii jest trudniejsza. Głównie z powodu niższych temperatur.

Portugalia uchodzi za najtrudniejszy szutrowy rajd w kalendarzu mistrzostw świata. Drogi są wąskie i kręte, a przy tym jest wiele wzniesień, na których kierowcy nie widzą, co znajduje się za szczytem.

Polskich kibiców ucieszy wiadmość, że w końcu w rajdzie zaliczanym do mistrzostw świata pojedzie w tym roku Polak. Michał Kościuszko liczy na zwycięstwo w swojej klasie. Pojedzie Mitsubishi Lancerem Evo 10.

Do zawodów w Portugalii zgłosiło się 119 załóg, w tym 13 samochodów WRC. Kierowcy mają do pokonania 17 oesów, licząc 3,27 kilometrowy prolog w Lizbonie, który zostanie rozegrany w czwartek. W piątek i sobotę po sześć odcinków specjalnych, a w niedzielę cztery.

Klasyfikacja generalna RJMŚ po 2. eliminacjach
1. Hirvonen 46 pkt
2. Loeb 37
3. Latvala 32
4. Oestberg 28
5. Solberg 22

Autor gh
Fot. rallydeportugal.pt

Rajd Portugalii powie prawdę o Citroenach
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Rajd Portugalii powie prawdę o Citroenach

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości