Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Rajd samochodowy w Kraśniku w weekend - mistrzostwa KJS

Data publikacji: Autor: Paweł Puzio

Rajd samochodowy w Kraśniku w weekend - mistrzostwa KJS W najbliższy weekend, 19 czerwca w niedzielę, w Kraśniku (woj. lubleskie) odbędzie się 3. Rajd Samochodowy o Puchary Burmistrza Kraśnika.

Rajd jest trzecią rundą Mistrzostw Strefy Wschodniej KJS i najważniejszą tegoroczną imprezą dla kierowców amatorów w województwie lubelskim. Po raz pierwszy na terenie Lubelszczyzny zostaną przeprowadzone odcinki specjalne na zamkniętych fragmentach dróg publicznych.

KJS to konkursowa jazda samochodem. Aby wystartować w zawodach nie potrzeba licencji rajdowej. W imprezie po spełnieniu pewnych warunków mogą wziąć udział wszyscy kierowcy dysponujący prawem jazdy oraz sprawnym, dopuszczonym do ruchu i ubezpieczonym samochodem.

– Jest to znakomita forma doskonalenia umiejętności w prowadzeniu samochodów. Uczestnicy będą rywalizować na dziewięciu próbach sprawnościowych. Publiczność zapraszamy w niedzielę od godz. 11.15 na parking przy FŁT (Nabor) i od godz. 11.30 na plac targowy w Kraśniku – mówi Grzegorz Gorczyca, z Automobilklubu Chełmskiego.

Organizatorzy apelują o rozsądek podczas kibicowania i bezwzględne podporządkowanie się poleceniom osób funkcyjnych. Start, meta i baza rajdu będzie zlokalizowana przy Centrum Kultury i Promocji przy al. Niepodległości 44 w Kraśniku. Uroczysty start będzie miał miejsce o godz. 10.45, matomiast zakończenie imprezy planowane jest około godz. 17.30.

Zgodnie z regulaminem MSW KJS, uczestnicy zostaną podzieleni na pięć klas w zależności od pojemności skokowej silnika ich samochodów: do 900 ccm, do 1300 ccm, do 1600 ccm, do 2000 ccm i powyżej 2000 ccm.

Paweł Puzio

Rajd samochodowy w Kraśniku w weekend - mistrzostwa KJS
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Rajd samochodowy w Kraśniku w weekend - mistrzostwa KJS

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości