Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Rajd Szwecji 2012: Sołowow 18. po pierwszym etapie

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Rajd Szwecji 2012: Sołowow 18. po pierwszym etapie Załoga Sołowow/Baran jadąca w Rajdzie Szwecji Fordem Fiesta RS WRC zajmuje po przejechaniu pierwszego etapu 18. pozycję w "generalce".

Pierwszy dzień okazał się szczęśliwy dla Fina Jari-Matti Latvala (Ford Fiesta RS WRC), który wyprzedza swojego rodaka Mikko Hirvonena (Citroen DS3WRC) i kolejnego kierowcę Ford World Rally Team - Pettera Solberga.

Wśród polskich załóg najlepszy czas po przejechaniu 10 "oesów" uzyskał Michał Sołowow pilotowany przez Macieja Barana. Reprezentanci Cersanit Rally Team "wykręcili" 18. czas podczas piątkowego etapu tracąc ponad 6 minut do lidera.

Zobacz też: Sołowow z Baranem pojadą na Rajdzie Szwecji Fordem Fiestą WRC

- Pierwsze kilometry to nauka Fiesty WRC, która różni się od  wersji S2000, pod względem przyspieszenia i trakcji. Dodatkowym utrudnieniem było to, że przecieraliśmy drogę. Jechaliśmy najpierw jako piąte auto w stawce, potem jako czwarte, na końcu jako trzecie. Często brakowało przyczepności. Ale nie narzekamy. To był bardzo fajny, choć wyczerpujący dzień.  Myślę, że podczas kolejnych etapów uda nam się poprawić tempo - powiedział Maciek Baran.

Druga polska ekipa Oleksowicz/Obrębowski (Ford Fiesta S2000) po pierwszym dniu była na 25 miejscu, a trzecia nasza załoga Para/Gospodarczyk (Renault Clio) uzyskała 39 czas.

Karol Biela
Fot. Cersanit Rally Team

Rajd Szwecji 2012: Sołowow 18. po pierwszym etapie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Rajd Szwecji 2012: Sołowow 18. po pierwszym etapie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w poniedziałek.

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości