Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rajd Szwecji 2014: Sołowow 17. na mecie, Kubica kończy na 22. pozycji (WIDEO)

Karol Biela
Rajd Szwecji 2014: Sołowow 17. na mecie, Kubica kończy na 22.pozycji
Najwyżej sklasyfikowaną polską załogą podczas Rajdu Szwecji został duet Michał Sołowow/Maciej Baran (Ford Fiesta WRC), który uzyskał 17. pozycję w "generalce". Robert Kubica z Maciejem Szczepaniakiem dojechali do mety na 24. miejscu.

Najszybszą załogą 61. Rajdu Szwecji został fiński duet Jari-Matti Latvala/Miikka Anntila (VW Polo R WRC).

Na drugim miejscu zawody ukończyła kolejna fabryczna drużyna Volkswagena.Norweg Andreas Mikkaelsen, którego fińskim pilotem jest Mikko Markula (VW Polo R WRC), dojechał na metę ze stratą ponad 53 sekund. Trzecie miejsce na "pudle" wywalczyli Norweg Mads Ostberg i partnerujący mu Szwed Jonas Andersson - reprezentanci Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team(+59.5 sek.).

Najwyżej sklasyfikowaną polską załogą został duet Michał Sołowow/Maciej Baran (Ford Fiesta WRC), którzy ostatecznie uzyskali 17. pozycję w klasyfikacji generalnej rajdu ze stratą ponad 22 minut do lidera.

Kolejna polska załoga jadąca autem klasy WRC, czyli Robert Kubica/Maciej Szczepaniak, zaliczyli w ostatnich dniach kilka wizyt w śnieżnych bandach, przez co ukończyli imprezę na 24. miejscu (+36:12.4). Robert, jak sam przyznawał w wywiadach pomiędzy poszczególnym etapami, zbiera na razie doświadczenie w jeździe na ośnieżonych trasach, aby wykorzystać je przyszłych startach.

Tuż przed krakowsko-wałbrzyską załogą, na 23. pozycji uplasował się Hubert Ptaszek z Kamilem Kozdroniem (Ford Fiesta R2), którzy zanotowali stratę 34 minut i ponad 10 sekund do zwycięzców.

Łukasz Kabaciński z Szymonem Gospodarczykiem (Renault Clio R3), jako czwarta polska załoga,  ukończyli na 30. miejscustart w szwedzkim klasyku.