Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rajd Szwecji: Kościuszko na 14. miejscu

(ip)
Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak - LOTOS Rally Team fot. Marcin Rybak
Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak dojechali do mety Rajdu Szwecji na 14. miejscu i 8. wśród producentów. Dzięki temu zespół LOTOS Rally Team zyskał 4 kolejne punkty w sezonie 2013. Zwycięzcą rajdu został Sebastien Ogier przed Sebastienem Loebem (+41.8) i Matsem Ostbergiem (+1:24.5).

W trakcie dwóch ostatnich dni rajdu załoga LOTOS Rally Team odrabiała straty z piątkowych odcinków specjalnych spowodowane

problemami technicznymi i ustawieniem samochodu. Ostatecznie Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak awansowali o 6 pozycji i zajęli 14. miejsce w klasyfikacji generalnej.

„Jesteśmy na mecie rajdu Szwecji i zdobyliśmy kolejne punkty dla zespołu LOTOS Rally Team. Zdecydowanie nie był to dla nas łatwy start, ale staraliśmy się pomimo przeciwności zdobyć jak najwięcej doświadczeń, które będą procentować na dalszą część sezonu. Jeszcze raz dziękuję kibicom za pomoc podczas 5 odcinka specjalnego. Bez Waszej pomocy nie byłoby nas na mecie w Karlstad.”- powiedział Michał.

Zawodnicy w trakcie czterech dni Rajdu Szwecji pokonali 22 odcinki specjalne o łącznej długości 338,91 kilometrów oesowych. Dla załogi LOTOS Rally Team był to lodowy debiut w samochodzie WRC. Był to również pierwszy wspólny start w Szwecji Michała i Maćka jako załogi.