Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Rajd Szwecji: Lodowy debiut Kościuszki

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: LOTOS Rally Team Odcinek specjalny rozgrywany na ulicach Karlstad zainaugurował drugą rundę Mistrzostw Świata – Rajd Szwecji. Dla Michała Kościuszko będzie to pierwszy od 7 lat start w warunkach zimowych na długich kolcach. Start w Rajdzie Szwecji to również lodowy debiut załogi LOTOS Rally Team w samochodzie WRC.

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak swoje przygotowanie do Rajdu Szwecji rozpoczęli od całodniowych testów Fot: LOTOS Rally Teamzorganizowanych w miejscowości Likenas, 40 kilometrów od Hagfors. Gościem specjalnym podczas testów był dwukrotny Mistrz Świata Marcus Gronholm. We wtorek i w środę załoga LOTOS Rally Team zapoznawała się z trasą odcinków specjalnych. W czwartek rano na zawodników czekał odcinek kwalifikacyjny, który zdecydował o kolejności wyboru miejsca startowego podczas piątkowych odcinków specjalnych.

„Rajd Szwecji i Rajd Akropolu to dwa rajdy w tegorocznym kalendarzu WRC, w których jeszcze nie startowaliśmy wspólnie z Maćkiem, dlatego notatki podczas zapoznania musieliśmy zrobić od zera. Na długich kolcach startowałem ostatnio 7 lat temu w samochodzie S1600. Na pewno muszę się przestawić na inny styl jazdy w samochodzie WRC, w czym mam nadzieję pomogą mi wskazówki Marcusa. Dzisiaj zaliczyliśmy pierwszy odcinek kwalifikacyjny w Mistrzostwach Świata. Cały czas jechaliśmy na 5, 6 biegu. Prędkość maksymalna dochodziła do 190km/h. Jestem pod dużym wrażeniem pierwszych kilometrów na tym bardzo trudnym i bardzo szybkim rajdzie. Jednak prawdziwe emocje zaczną się na jutrzejszych odcinkach specjalnych. Mam nadzieję, że Maciek przynajmniej częściowo wróci do zdrowia i nie będzie konieczna kolejna jego wizyta w szpitalu.” - powiedział Michał.

Organizatorzy Rajdu Szwecji podzielili tegoroczną trasę o łącznej długości 339 kilometrów oesowych na 22 odcinki specjalne. Na  dziś, 8 lutego organizatorzy przygotowali cztery odcinki specjalne, z których trzy - Lesjöfors, Värmullsåsen i Vargåsen – załogi przejadą dwukrotnie. Piątkowe zmagania zakończy oes w Karlstad.

Sobota to trasy położone w rejonach na wschód od Hagfors. Załogi dwukrotnie przejadą cztery odcinki specjalne Sågen, Fredriksberg, Rämmen i Hagfors Sprint. Ten ostatni wytyczono na ulicach miasta.

Trasy niedzielnych zmagań wytyczono na terenach leżących przy granicy z Norwegią. Dzień rozpocznie odcinek Mitandersfors, po którym zawodnicy dwukrotnie przejadą oesy Finnskogen i Kirkenær. Rajd zakończy Power stage w Torsby. Podium w Karlstad zaplanowano na godzinę 16.00.Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • ondraszek

    Chłopaki znowu z problemami z autem, a Ogier odjeżdża Loebowi i Latvali. Polówki zaczynaja pokazywać co potrafią.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości