Rajd Szwecji: Michał Sołowow na 20 miejscu w "generalce"

(ip)
Fot: Cersanit Rally Team
Michał Sołowow i Maciek Baran, startujący Fordem Fiesta WRC w fabrycznej ekipie M-Sport Ford World Rally Team zajęli 20 miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Szwecji - II rundy rajdowych Mistrzostw Świata.

Polska załoga uplasowała się na 14 pozycji wśród kierowców jadących  samochodami WRC. Po pierwszym etapie Michał i Maciek plasowali się na 18 pozycji w "generalce". Jednak w czasie drugiego dnia, dwukrotnie opuścili drogę. Dzięki pomocy skandynawskich kibiców, kielecko-krakowski duet wrócił na trasę, ale stracił cenne sekundy, których nie udało się odrobić. Był to siódmy start załogi Cersanit Rally Team w Rajdzie Szwecji. Zawody wygrał Fin Jari-Matti Latvala (Ford Fiesta WRC).