Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Rajd Tofas

Data publikacji: Autor: MR

Załoga Bruno Thiry / Jean Marc Fortin (peugeot 206 WRC) wygrała turecki Rajd Tofas, trzecią rundę Mistrzostw Europy o najwyższym współczynniku "20".
Belgowie prowadzili od startu do mety nie dając rywalom żadnych szans. Drugą lokatę wywalczył lokalny kierowca Serkan Yazici (ford focus WRC), a kolejne przypadły zawodnikom jadącym samochodami klasy Super 1600 - Paolo Andreucciemu (fiat palio S1600), Ercanowi Kazazowi (citroen saxo S1600) oraz Volkanowi Isikowi (fiat punto S1600).

Rajd Tofas był bardzo słabo obsadzony. Wzięły w nim udział 52 załogi, ale liczącym się kandydatem do tytułu mistrza Europy był jedynie Bruno Thiry. W klasyfikacji nadal prowadzi Miguel Campos (400 pkt), który w Turcji nie startował. I chociażby w tym kontekście bardzo brak w tej rywalizacji Leszka Kuzaja, który zapowiadał w tym sezonie walkę o mistrzostwo. Niestety, to już była trzecia "20-tka", w której Kuzaj nie wziął udziału...

Pierwszy start nie doszedł do skutku z powodu nieodpowiedzialności firmy Jolly Club, z którą wszelka współpraca została definitywnie zakończona - wyjaśniał swoją absencję w ME Leszek Kuzaj. - Start w kolejnej rundzie uniemożliwiła moja kontuzja nadgarstka. Gdy wszystko już zostało załatwione, i cały nasz zespół był przygotowany do startu w Rajdzie Tofas w Turcji, okazało się, że nie możemy wystartować na oponach, które nam przygotowano.

Sytuacja ta jest bardzo niekorzystna, ponieważ straciliśmy sporo łatwych punktów, ale zapewniam swoich kibiców, że na pewno nie jest to koniec. Podczas najbliższych rund będę walczył o najwyższe miejsca na podium - zakończył mistrz Polski.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości