Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Rajd w Nysie. Kierowca pogotowia lepszy od mistrza

Data publikacji: Autor: redakcja.nto

Rajd w Nysie. Kierowca pogotowia lepszy od mistrza W Nysie rozegrano trzecią rundę Kierowcy Roku. Zawodnicy mieli do pokonania 102 km.

- Rozegraliśmy też dziewięć prób na nawierzchniach szutrowych - mówi Stanisław Kozłowski jeden z organizatorów imprezy. - Rajd był wymagający, a siedem załóg nie ukończyło imprezy.

Klasyfikację generalną wygrali Rafał i Monika Grzywaczykowie z Gogolina (subaru impreza), którzy o 10 sekund wyprzedzili Grzegorza Górskiego z Marcinem Tlałką (Nysa, mitsubishi colt). 3. miejsce zajęli opolanie Gracjan Grela i Marta Momot (peugeot 106).

W poszczególnych klasach wygrywali - I (pojemność do 900): Anna Tkaczuk (Opole, fiat panda), II (1300): Dawid Żak (Prudnik, suzuki swift, III (1600): Grzegorz Górski, IV (2000): Piotr Andrzejszyn (Krapkowice, fiat punto), V: R. Grzywaczyk. Po trzech eliminacjach w klasyfikacji generalnej prowadzi R. Grzywaczyk, który zgromadził komplet 75 pkt.

Na nyskim rynku przygotowano atrakcje dla kibiców. Najlepszy kierowca naszego regionu Paweł Dytko  zorganizował szkołę jazdy i zapraszał do próby Stewarda (polega na przejechaniu slalomu specjalnie przygotowanym pojazdem z umocowanym na masce talerzem). Wygrał kierowca karetki pogotowia Adam Hebda z Nysy, który o 2 sekundy był szybszy od Dytki.    

Mark

Rajd w Nysie. Kierowca pogotowia lepszy od mistrza
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Rajd w Nysie. Kierowca pogotowia lepszy od mistrza

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości