Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Rajdowe Mistrzostwa Polski ponownie z Orlenem

Data publikacji: Autor: (TSz/ip)

Fot. Platinum Rally Team W warszawskiej siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyła się konferencja prasowa dotycząca Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2012 połączona z prezentacją zespołu Platinum Rally Team. Orlen Oil i Polski Związek Motorowy poinformowały o przedłużeniu współpracy o kolejny rok.

Podczas tego spotkania prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski przedstawił kalendarz tegorocznych rund Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz poinformował o kontynuowaniu współpracy z firmą Orlen Oil, sponsorem tytularnym serialu.

Fot. Platinum Rally Team Tegoroczne mistrzostwa składają się z siedmiu imprez, a w ich skład wchodzą znane klasyki jak Rajd Polski, Rajd Karkonoski czy Rajd Świdnicki. Jedna z rund – Rajd Koszyc – wzorem lat ubiegłych, będzie rozgrywana na Słowacji. Sezon zakończy Rajd Dolnośląski, który odbywać się będzie na trasach Kotliny Kłodzkiej w drugiej połowie października. W tym roku łączna długość odcinków specjalnych została wydłużona do 180-220 km. Kolejną nowością jest także podział samochodów startujących w zawodach na 9 klas (od 2 do 10). Do zawodów dopuszczone będą także auta tzw. klasy „Open” (kategorii WRC, Kit Car, N4+ i R4+, oraz napędzane CNG) oraz pojazdy historyczne klasy „HR” i „HR-P”. Polski Związek Motorowy wdrożył też elektroniczny system przyjmowania zgłoszeń od zawodników o nazwie Inside PZM. Ułatwi on pracę zarówno organizatorom imprez i zespołom rajdowym.

„Bardzo się cieszę, że także w roku 2012 kontynuujemy współpracę z firmą Orlen Oil, która podobnie jak w latach ubiegłych będzie sponsorem generalnym Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Organizatorzy imprez cyklu Platinum RSMP wprowadzają w tym roku wiele nowości, które z pewnością podniosą atrakcyjność poszczególnych rajdów. Planowane są odcinki rozgrywane na terenie miast tak, aby przybliżyć tą dyscyplinę sportu szerszej publiczności. Modyfikowane są także lub zastępowane zupełnie nowymi trasy odcinków specjalnych. Mam nadzieję, że sezon 2012 będzie udany zarówno dla startujących w mistrzostwach załóg jak i dla sponsorów, którzy zaangażowali się w sport rajdowy w Polsce. Przede wszystkim jednak żywię nadzieję, że dostarczymy pozytywnych emocji rajdowym kibicom, bez których wysiłek organizatorów i zawodników nie miałby sensu” – mówił Andrzej Witkowski.

W siedzibie PKOl zaprezentowano także nowy samochód rajdowy, w którym Michał i Grzegorz Bębenkowe w barwach Platinum Rally Team będą walczyć w tegorocznych Mistrzostwach Polski. Zawodnicy już podczas I rundy Platinum RSMP rozgrywanej za niespełna dwa tygodnie w okolicach Trójmiasta zadebiutują w Peugeocie 207 S2000. Obsługą auta zajmie się znana węgierska stajnia rajdowa Tagai Racing Technology.

Fot. Platinum Rally Team „Przede wszystkim chciałbym podziękować firmie Orlen Oil i pozostałym sponsorom za zaufanie jakim nas obdarzyli i zadeklarować, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby go nie zawieść. Bardzo się cieszę, że przesiadamy się do samochodu klasy S2000. Nigdy nie ukrywałem, że najbliższe mojemu sercu są auta wyczynowe budowane do tego celu od podstaw. Mam nadzieję, że samochód z węgierskiej wypożyczalni rajdowej Tagai Racing Technology, która cieszy się w Polsce dobrą opinią, pozwoli nam na walkę o najwyższe miejsca w każdej z rund Platinum RSMP 2012. Cały zespół w przerwie zimowej pracował bardzo intensywnie, aby przygotować się do kolejnego sezonu. Wierzę, że w tym roku pójdzie nam jeszcze lepiej niż w 2011” – zapewniał Michał Bębenek.

„Długofalowa Strategia Orlen Oil zakłada dynamiczny rozwój marki Platinum, a jej powiązanie ze sportami motorowymi jest i będzie w przyszłości jednym z filarów polityki promocyjnej. Nasza firma już od dłuższego o czasu angażuje się w sport motorowy w Polsce, ze szczególnym naciskiem na rajdy. W roku 2011 poszerzyliśmy nasze działania w tym zakresie i wspieramy nie tylko Polski Związek Motorowy, jako właściciela serialu rajdowego, ale także powołaliśmy do życia własny zespół – Platinum Rally Team, w którym pokładamy spore nadzieje. Nasza współpraca z braćmi Bębenek układa się bardzo dobrze, dlatego też  podjęliśmy decyzję o zmianie samochodu na Peugeota 207 S2000. Chcemy stworzyć kierowcy odpowiednie warunki do sportowego rozwoju. Widzimy duży potencjał w tej załodze i postaramy się go wykorzystać” – powiedział Marian Ćwiertniak, prezes Orlen Oil.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości