Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Rallycross. Robert Czarnecki przed rundą na Litwie

Data publikacji: Autor: (ip)

Robert Czarnecki / Fot. Tomasz Szmandra W najbliższy weekend na torze Vilkyciai na Litwie odbędzie się III runda PRX Mistrzostw Polski Rallycross. Jednym z faworów najszybszej kategorii SuperCars będzie Robert Czarnecki (Mitsubishi Lancer) z zespołu ISSRX, który zajął drugie miejsce podczas ostatniej rundy w Toruniu.

Obok polskiego czempionatu na torze Vilkyciai rywalizować będą uczestnicy mistrzostw Litwy i serii Rallycross Challenge Europe. A więc zawody zapowiadają się niezwykle ciekawie, jak zawsze na tym obiekcie – tak zresztą lubianym przez większość naszych Robert Czarnecki / Fot. Michał Kondrowskizawodników.

- Rallycross jest bardzo popularny u naszych litewskich sąsiadów, co widać po tłumach, które gromadzą się na trybunach. To jest zresztą jeden z czynników, które sprawiają, że bardzo lubię się tutaj ścigać. Za każdym razem możemy liczyć na gorący doping, ale poza tym to znakomity, profesjonalnie przygotowany tor. Odpowiada mi zarówno jego układ, niemal idealnie równe odcinki szutrowe, jak i znakomita infrastruktura wokół. Tor jest zarówno techniczny, jak i bardzo szybki, co sprawia, że zawodnicy mają tu sporo frajdy z jazdy – tłumaczy Robert Czarnecki. – Po udanej dla nas rundzie w Toruniu razem z szefem ekipy Kubą Iwankiem, wprowadziliśmy kilka zmian w naszym samochodzie i  w Vilkyciai planem minimum jest miejsce na podium. Ale oczywiście jak zawsze, będę walczył o zwycięstwo! – dodał lider zespołu ISSRX.

Na sobotę (9 lipca) o godzinie 18:00 zaplanowano wolny trening, a o 19:00 pierwszy bieg kwalifikacyjny. Niedzielne zmagania rozpoczną się o 08:30 kolejnym wolnym treningiem (4 okrążenia), następnie o 09:30, 12:00 i 13:00 odbędą się kolejne trzy biegi kwalifikacyjne. Od godziny 15:30 zawodnicy wystartują do wyścigów półfinałowych, a następnie do finałów w poszczególnych kategoriach.

Robert Czarnecki / Fot. Tomasz Szmandra

Robert Czarnecki / Fot. Tomasz Szmandra

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości