Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Rallycrossowy półmetek

Data publikacji: Autor: Marcin Tonderski

 Zawodnicy rallycrossowi dotarli do połowy sezonu. Odbyło się już pięć z dziewięciu rund Mistrzostw Polski, oraz sześć z dziesięciu rund Mistrzostw Europy. W klasyfikacji sezonu 2004 pojawiają się pierwsi liderzy.

 

Mistrzostwa Polski

 

Przypomnijmy, że dwie z polskich rund odbywają się w tym roku na Litwie. W niedzielę zakończyła się eliminacja w położonym niedaleko Kłajpedy Vilkiciai. Wystartowało czterdziestu pięciu zawodników z Polski.

 

W klasie „małego fiata” pierwszej pozycji broni z dużą przewagą punktów Marcin Bruś, za nim plasują się Marek Ozimski i Marcin Perzyna.

W klasie 2 (seicento i cinquecento) jeszcze wszystko może się zmienić, dotychczas pierwsze miejsce zajmuje Mariusz Tarasiewicz, przed Robertem Krotowskim i Maciejem Tonderski.

Klasa 3 to zmagania aut z koncernu Volkswagena. Na pierwszym miejscu plasuje się Andrzej Grigoriew prowadzący Golfa. Kolejne trzy miejsca zajmują Skody. Przed atakami Janusza Siniarskiego drugiej pozycji broni Tomasz Nowak.

Najsilniejsza klasa czwarta, która w tym roku nareszcie zwiększyła swoją liczebność, to zmagania Jacka Ptaszka (Toyota Celica) i Bohdana Ludwiczaka (Ford focus). Na trzeciej pozycji znajduje się Mirosław Witkowski.

 

Mistrzostwa Europy

 

Na europejski tory powrócił w tym roku Rally Cross Team Poland. W dywizji 1A nasz kraj reprezentują Krzysztof Groblewski i Marcin Laskowski. Przed szwedzką rundą w tabeli wyników Krzysztof zajmował drugą pozycją, a niedaleko za nim na czwartym miejscu plasował się Marcin Laskowski. Nasz trzeci reprezentant - Piotr Tyszkiewicz zajmuje szóste miejsce w dywizji 2.

 

Relacja z zawodów w Szwecji już niebawem na stronie www.rallycross-sport.com

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości