Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Rallytechnology przed Rajdem Rzeszowskim

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. materiały prasowe W najbliższy czwartek rusza jubileuszowy, 25. Rajd Rzeszowski. Zawody po raz pierwszy rozgrywane będą aż w trzech ligach: Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Europy Centralnej oraz w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Na trasie pojawi się aż pięć załóg zespołu Rallytechnology.

Tegoroczna edycja zawodów sklada się z 13. odcinków specjalnych liczących łącznie ponad 214 kilometrów. To blisko osiemdziesiąt więcej niż tradycyjna runda mistrzostw Polski! Na załogi czekają także dwa „maratońskie” odcinki specjalne, czyli Lubenia i Korczyna. Oba mają po ponad 24 kilometry długości.

Rybnicki zespół Rallytechnology przygotowuje łącznie 5 samochodów dla polskich załóg. W Fordach Fiestach R5 Evo pojadą Łukasz Habaj i Jacek Spentany oraz Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec. Peugeoty 208 R2 używać będą załogi: Dariusz Poloński i Grzegorz Dobosz, Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz oraz Michał Uliarczyk i Ryszard Ciupka.

- Rajd Rzeszowski po raz pierwszy dołączył do Rajdowych Mistrzostw Europy. Po Rajdzie Polski to drugie najważniejsze rajdowe wydarzenie w naszym kraju - komentuje szef zespołu, Robert Gabryszewski. - Dla nas te zawody często bywały bardzo udane. Liczymy na powtórkę również w tym roku. Łukasz Habaj jest po bardzo dobrej „rozgrzewce” w Estonii. Zbyszek Gabryś wraca do Fiesty i jest po trzech intensywnych dniach testowych. Darek Poloński, Tomek Gryc i Michał Uliarczyk z pewnością mają ochotę na zaciętą walkę. Będzie się działo! Liczymy na doping kibiców, trzymajcie kciuki!

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości