Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Raport policji: 250 wypadków. 32 osoby zginęły, a 321 rannych

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Raport policji: 250 wypadków. 32 osoby zginęły, a 321 rannych Od początku lipca br. na drogowych naszego województwa doszło do ponad 250 wypadków drogowych. Zginęły w nich 32 osoby, a 321 zostało rannych.    

Wakacje, a szczególnie wakacyjne weekendy, to okres, kiedy na drogach naszego województwa, znacznie nasila się ruch pojazdów. Zwiększony ruch niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Szczególnie wtedy, gdy górę nad zdrowym rozsądkiem kierowcy bierze brawura i chęć jak najszybszego dotarcia do celu podróży.

Nadmierna prędkość, wymuszenie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe wyprzedzanie to od lat główne przyczyny wypadków drogowych. Policyjne statystyki potwierdzają, że najbardziej niebezpiecznym okresem na drogach województwa zachodniopomorskiego jest właśnie sezon turystyczny przypadający na miesiące lipiec i sierpień. Przeciętnie, w tych dwóch miesiącach odnotowuje się około 20% ogólnej liczby wypadków drogowych w naszym województwie.

Od początku lipca br. na drogowych naszego województwa doszło do ponad 250 wypadków drogowych. Zginęły w nich 32 osoby, a 321 zostało rannych.    

W ubiegłym roku, w czasie wakacji, odnotowano 328 wypadków drogowych, w których zginęły 32 osoby, a 428 doznało obrażeń ciała.

Policjanci zachodniopomorskiej drogówki oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie 27 i 28 sierpnia, po raz ostatni w te wakacje przeprowadzą działania profilaktyczne pn. "Bezpieczny wyjazd nad morze”.

Policjanci zwracać będą uwagę na kierujących popełniających szczególnie niebezpieczne wykroczenia w ruchu drogowym tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz przejeżdżanie linii ciągłej. W tym celu użyte zostaną zarówno oznakowane jak i nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorem.

Kontrole prędkości policjanci prowadzić będą także przy użyciu ręcznych mierników prędkości. Sytuację na drogach monitorował będzie również policyjny śmigłowiec.

Raport policji: 250 wypadków. 32 osoby zginęły, a 321 rannych
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Raport policji: 250 wypadków. 32 osoby zginęły, a 321 rannych

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości