Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Raport TUV 2013 - wyniki

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. TUV Niemiecka organizacja TUV, zajmująca się badaniem jakości produktów, opublikowała kolejny raport dotyczący awaryjności samochodów. Najlepsze rezultaty uzyskali producenci niemieccy oraz japońscy.

Fot. TUVRaport "TUV 2013" powstał w oparciu o wyniki okresowych przeglądów przeprowadzanych w stacjach diagnostycznych tej organizacji. Podobnie jak w poprzednich latach, auta zostały sklasyfikowane ze względu na wiek. Co ciekawe, średni wynik usterkowości pojazdów w porównaniu do ubiegłorocznego badania był gorszy aż w 4 z 5 kategorii.

O tym, jak dobry rezultat uzyskał dany model, decyduje ilość wykrytych awarii i usterek, które w istotny sposób zagrażają kierowcy oraz innym uczestnikom ruchu. Tytuł najbardziej bezawaryjnego auta otrzymał w tym roku Volkswagen Polo, wyprzedzając dotychczasowego lidera, Toyotę Prius.

Poniżej prezentujemy najlepsze wyniki w każdej z kategorii (pięć pierwszych miejsc):

Auta 2-3 letnie:

Lp. Marka/Model Wynik (%)
1 Volkswagen Polo 2,2
2 Mazda 3 2,7
3 Audi Q5 2,8
4 Toyota Avensis 2,9
5 Volkswagen Golf Plus 3,1


Auta 4-5 letnie:

Lp. Marka/Model Wynik (%)
1 Toyota Prius 4,0
2 Mazda 2 4,8
3 Toyota Auris 5,0
4 Smart ForTwo 5,1
5 Toyota Corolla Verso 5,1


Auta 6-7 letnie

Lp. Marka/Model Wynik (%)
1 Porsche 911 6,2
2 Toyota Corolla Verso 6,6
3 Toyota Prius 7,0
4 Toyota RAV 4 8,3
5 Toyota Avensis 8,6


Auta 8-9 letnie:

Lp. Marka/Model Wynik (%)
1 Porsche 911 8,8
2 Toyota Avensis 9,9
3 Honda Jazz 10,3
4 Toyota RAV 4 11,3
5 Subaru Forester 11,4


Auta 10-11 letnie:

Lp. Marka/Model Wynik (%)
1 Porsche 911 11,0
2 Toyota RAV 4 14,2
3 Mercedes SLK 16,9
4 Toyota Corolla 18,1
5 Toyota Yaris 18,3

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • lama (gość)

  dlaczego nie publikujecie calości zestawienia - szkoda wam "papieru"???

 • Race&Rally (gość)

  No proszę całkiem niezłe wyniki Volkswagena i Audi. Kiedyś hegemonia Toyoty w takich zestawieniach była oczywista a dziś kiedy Toyota zdobywa pierwsze miejsca w ilości akcji serwisowych i objętych naprawami pojazdów na pierwszym miejscu w klasie B mamy VW Polo ;-)

 • sachs (gość)

  Jakiej awaryjności? Prosze sie puknąć w głowe i na przyszłość pomyśleć co sie przedrukowuje. Ktoś napisze raz bzdure i wszystkie portale to powielają TUV bada jedynie stan techniczny pojazdów w dniu obowiązkowego terminu, można to od biedy podciągnąć pod usterki .Awaria to zupełnie inne pojęcie. Po drugie powyższe zestawienie nie zawiera średniego przebiegu dla danego modelu a to kluczowa wartość dla prawidłowej oceny ogólnej

 • alan2

  Sachs ale robiąc przegląd sprawdza sie samochód i wychodzi że najmniej usterek wykryto własnie w Polo w najmłodszej grupie, głownie chodzi o spaliny pracę silnika błędy jakie rejestruje komputer, zawieszenie itp.

 • MrSinister (gość)

  @Race@Rally: Taaa... "Ciekawy" komentarz. Zauważ, że samochody 2-3 letnie to takie, które objęte są jeszcze gwarancją, więc w przypadku usterki nie ma aż takiego problemu (i wydatku) jak w okresie pogwarancyjnym. Wśród aut starszych Polo natomiast nie występuje. Wnioski wysnuj sam. Jeżeli mam oddać cesarzowi co cesarskie to Polówka była niezawodnym samochodem... ale ta z początków lat dziewięćdziesiątych. Zacytuję pewnego niemieckiego dziennikarza motoryzacyjnego, który swój artykuł czytany przeze mnie ze 3 lata temu w "Auto Świecie" podsumował słowami "..era niezawodnych niemieckich samochodów dawno się skończyła. Gdyby dzisiaj odrzucić pewnego rodzaju snobizm i stereotypowe podejście od aut niemieckich jako prestiżowych wszyscy jeździliby Toyotami, Hondami, itp...".

 • obserwator (gość)

  Race&Rally - tłumacz to sobie w taki sposób, tłumacz. Szkoda tylko, że to tłumaczenie jest delikatnie mówiąc śmieszne. Sprawdź sobie ile modeli Toyoty jest w pierwszej dziesiątce każdej z kategorii wiekowych i od razu będziesz miał jasność, że w kwestii niezawodności Toyota nie ma sobie równych

 • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości