Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Technologia

Rasowe auta

Data publikacji: Autor: ELKA

W niedzielę, w samo południe na parking pod stadionem Lecha zjechało się ponad 200 aut z całego kraju. Jeszcze do niedawna były to ,,zwykłe’’ samochody.

W niedzielę, w samo południe na parking pod stadionem Lecha zjechało się ponad 200 aut z całego kraju. Jeszcze do niedawna były to ,,zwykłe’’ samochody, teraz jednak, po przeróbkach i zmianach nabrały charakteru i... mocy.


Bardzo wielu młodych ludzi zajmuje się tuningowaniem swoich aut. Nawet z popularnego ,,malucha’’ potrafią zrobić cacko, za którym oglądają się przechodnie.
- Bardzo dużo ludzi pasjonuje się tuningiem - mówi Jakub Michalak z Poznania. - Mam Seata Leona. Założyłem nowe zderzaki, progi, zawieszenie gwintowane z regulacją twardości i wysokości, 19-calowe koła, okleiny poszerzane i malowane na dwa kolory, według najnowszej mody. Oczywiście do tego dochodzą jeszcze przeróbki wewnątrz samochodu: wydech, zwiększanie mocy.

 

Co ludzi pociąga w tuningu? Przede wszystkim to, że dzięki niemu można mieć samochód inny niż mają wszyscy. Przy tej okazji, ci którzy przyjechali na zjazd, mogli także zasięgnąć porady u fachowców. Były bowiem prezentacje zaproszonych firmy tuningowych i dealerów aut. 


- Najbardziej podobały mi się samochody przerobione przez poznańskie firmy - opowiada Jakub Michalak. - Są one przygotowywane pod konkretną osobę. Tym razem najlepszym autem okazało się seicento, które miało przód przerobiony na VW lupo i było w kolorze subaru impreza.
Tuning to kosztowana zabawa, okazało się jednak, że ma bardzo wielu zwolenników i fanów.
Zjazd to była przede wszystkim jedna, wielka zabawa. Organizatorzy przygotowali sporo konkursów dla uczestników, tak by każdy mógł w odpowiedni sposób zaprezentować swój ’ pojazd. Wielką popularnością cieszyły się m.in. Car Audio, na najgłośniejszy wydech i najładniejsze auto spotkania.


O godzinie 15.00 pod eskortą policji kawalkada tuningowców miała przejechać ulicami miasta. Niestety, okazało się, że przy tak ogromnej frekwencji, przejazd jest niemożliwy.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości