Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Rażące naruszenie przepisów. Finał w sądzie

Data publikacji: Autor: Policja.pl

fot. Policja.pl Wrocławscy policjanci zatrzymali pijanego pirata drogowego. W miejscu gdzie obowiązuje dozwolona prędkość do 70 km/h kierujący samochodem jechał 124 km/h. Podczas kontroli okazało się, że kierowca ma blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Funkcjonariusze Zespołu do Zwalczania Agresywnych Zachowań na Drodze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu patrolując drogę krajową nr 98, na terenie gminy Długołęka, zauważyli pędzący z dużą prędkością samochód marki Audi.

Wideorejestrator podczas pomiaru wskazał prędkość 124 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Kierowca został zatrzymany przez policjantów. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że autem kieruje 33-letni mieszkaniec Oleśnicy. Od mężczyzny policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie potwierdziło ich przypuszczenia i wskazało prawie 1 promil alkoholu w organizmie.

W tej sytuacji decyzja policjantów mogła być tylko jedna. Kierowcy za popełnione przestępstwo drogowe zatrzymane zostało prawo jazdy. Sprawa ta będzie miała swój finał w sądzie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Policjanci przypominają wszystkim użytkownikom poruszającym się po drogach, aby stosowali się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Maciuk (gość)

    Hahahaha 2 pasmowka zero domów i znak 70 .Wiedzieli gdzie się ustawić

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości