Wszystko
o samochodach

Porady / Bezpieczeństwo

Recaro dla dzieci

Data publikacji: Autor: mw

 Kiedy słyszymy nazwę Recaro, nasze myśli od razu kierują się w stronę sportowych foteli znanych z rajdówek mistrzów Świata. Tymczasem w ofercie Recaro występują foteliki dziecięce.

Kiedy słyszymy nazwę Recaro, nasze myśli od razu kierują się w stronę sportowych foteli znanych z rajdówek mistrzów Świata. Bardziej cywilizowane odmiany występują w sportowych samochodach dostępnych w handlu. Tymczasem w ofercie Recaro występują foteliki dziecięce.

Fot. MW

Seria foteli przeznaczonych dla maluchów oznaczona jest w katalogu włoskiego producenta jako Start. W pewnym sensie ma to uzasadnienie. Wszak pierwsze kilometry w samochodzie, to jakby start w motoryzacyjne życie.

Przeznaczone są one dla milusińskich w wieku od 9 miesięcy do 12 roku życia (lub waga w zakresie od 9 do 36 kg). Jego konstrukcję oparto na aluminiowych rurkach, pochłaniających energię w przypadku zderzenia.

Foteliki Start posiadają bardzo szeroką regulację. Regulowana może być osłona ramion (wysokość i szerokość), długości poduszki siedzenia, co pozwala rosnąć fotelikowi wraz z dzieckiem. Bobasy do 6 roku życia mogą podróżować w nich w pozycji leżącej.

Ciekawym rozwiązaniem jest zagłówek z głośniczkami. Dzięki nim pociecha nie będzie się nudziła w czasie długich podróży, umilając sobie czas słuchaniem bajek lub piosenek.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości