Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Rejestracja auta. Co oznaczać będą zielone tablice rejestracyjne? (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo /x-news

Fot. TVN 24 / x-news Czarne cyfry i litery na zielonym tle. Tak mają wyglądać nowe tablice rejestracyjne, a zmiany to wynik zeszłorocznej ustawy o elektromobilności.

Od stycznia 2020 roku na polskich drogach pojawią się pojazdy z zielonymi tablicami rejestracyjnymi. Będą one wydawane właścicielom samochodów elektrycznych lub napędzanych wodorem. Cyfry i litery pozostaną w kolorze czarnym.

Zmieni się także naklejka - z czerwoną obwódką dla samochodów elektrycznych i żółtą dla wodorowych. Zmiany nie będą dotyczyć natomiast samochodów hybrydowych.

Zobacz także: Felgi. Jak o nie zadbać?

Przy korzystaniu z buspasów oraz strefy czystego transportu, kierowcy i policjanci będą wiedzieć, że poruszamy się samochodem elektrycznym czy na wodów i mamy prawo wjechać np. właśnie do takiej strefy.

Właściciele aut elektrycznych, którzy już zarejestrowali swój samochód, nie będą mieli obowiązku wymiany tablic.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Rysiek (gość)

  I dobrze, ustawić kamery na tych bus pasach i walić mandaty wszystkim poruszajacym się tam bez uprawnień , a także zielonych tablic. Miasto szybko się odkuje a bydło się nauczy szanować prawo!

 • sss (gość)

  Logika jak cholera smrodzące stoją w korkach i smrodzą - nie smrodzące szybko poruszają się buspasami. Brawo wy.

 • J23 (gość)

  Znów udogodnienia dla elity

 • LOGIKA małego Kazia (gość)

  Jak się zwiekszy liczba samochodów elektrycznych to trzeba będzie zabrać im możliwość poruszania się buspasami. Bareja by tego nie wymy slił, wszystko liczone na krótkie nóżki

 • i tyle w temacie logiki (gość)

  A wystarczyłoby poprawić transport publiczny aby nie opłaciło się używać samochodów prywatnych.

 • Komentarz usunięty.
 • obserwator (gość)

  A kiedy znikną z samochodów czarne tablice z białymi literami.W tym czasie zmieniano im dowody rejestracyjne,a tablice nieaktualne zostały nadal.

 • mori (gość)

  Kiedy w końcu w Polsce wprowadzi się zakaz wjazdu wzorem cywilizowanych krajów kopciuchów do miast

 • janusz (gość)

  A co z zielonymi tablicami dla elektrycznych motocykli i motorowerów? Motocykl - pojazd samochodowy jednośladowy lub z bocznym wózkiem (3kołowy)

 • mlody 2019 (gość)

  czy samochody hybrydowe rowniez beda posjadac takie tablice rejestracyjne w polsce jak toyota prius in plug hybrid wlasnie pojazdy czy beda te tablice zakazane dla tych pojazdow hybrydowych w polsce jak toyota yasis , toyota , corolla hybrid , toyota prius in plug hybrid w polsce . jak ustawa na to mowij elektromobilnosci polski wogule w roku 2019 r i 2020 roku w polsce przez polski sejm ....

 • zielone tablice rejestracyjne nie na samochody elektryczne w polsce 2019 (gość)

  polski rzad pis z komisja rzadowa w prowadzil tablice rejestracyjne do samochodow sprzedawanych przez dilerow aut nowych w polsce tylko i dla firm i flot pojazdow w polsce , rzad pis oszukal kierowcow pojazdow elektrycznych w polsce odebral prawo do tych nowych pojazdow elektrycznych w polsce calej , polski rzad poswiecil te nowe tablice rejestracyje na bialym tle zielone numery rejestracyjne w polsce calej , po chuja polski rzad pis zrobil wielki przekret z tymi tablicami rejestracyjnymi w polsce na pojazdach osobowych , van , bus i osobowe dla firm , komisow samochodowych w polsce i dilerow samochodowych w polsce , jest to nielegalne w polsce takie przekrety z tymi tablicami rejestracyjnymi w polsce na pojazdach osobowych w 2019 roku , w europie te tablice rejestracyjne obowiazuja nowe zielone tablice rejstracyjne tylko na samochodach elektrycznych tylko obowiazuja tak jak , czechy , slowacja , niemcy , francja , cholandja , dania , szwecja , norwegia , turcja , Usa , kanada .

 • nikt ważny (gość)

  Zabij się

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości