Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Rejestracja auta. Czas na zarejestrowanie pojazdu będzie wydłużony? (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. Przemysław Świderski Do Sejmu trafił projekt nowelizacji zmian w kodeksie drogowym. Chodzi o rejestrację aut sprowadzonych z Unii Europejskiej.

Według projektu właściciel pojazdu będzie miał nie 30, a 60 dni na zawiadomienie urzędu o jego kupnie lub sprzedaży, a także na zarejestrowanie samochodu.

Z powodu pandemii urzędy komunikacji działają na nieco wolniejszych obrotach, przez co interesanci często nie wyrabiają się z załatwieniem wszelkich formalności w ustawowym czasie. A kto nie zrobi tego w terminie, może otrzymać karę administracyjną w wysokości od 200 do nawet 1000 złotych.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

- Jakikolwiek termin będzie tylko gaszeniem pożaru, który dzisiaj jest, który rząd wywołał. W związku z tym szara strefa rośnie w siłę - powiedział Maciej Szymajda, prezes Stowarzyszenia Komisów.

Rejestracja auta. Co zrobić kiedy kolejka w urzędzie jest zbyt duża?

Jeśli chodzi o zgłoszenia kupna i sprzedaży samochodów, to w przypadku braku innej możliwości, należy wysłać informację do urzędu – np. listem poleconym.

W przypadku rejestracji samochodu, przy braku innej możliwości, można także zażądać wyznaczenia terminu wizyty w urzędzie za pomocą listu poleconego.

Od ewentualnych kar – jeśli opóźnienie wynika z wydłużonych terminów umawiania wizyt – można się odwoływać. W przypadku otrzymania kary w sytuacji, gdy wina leży po stronie urzędu, pozostaje powództwo cywilne.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Juha (gość)

    Kary i mandaty, trzeba z łupić jak najwięcej, żeby było na 500+, ***** ***.

  • mike (gość)

    mam 2 auta wyrejstrowane na posesji i nie musze nic robic to tylko idioci w polsce wymyslili take prawo zeby oskubac biednego Polaka caly swias sie smieje z polskiego prawa ktore jest dyktowane przez pis kaczorka WSTYD

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości