Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Rejestracja auta. Na to udogodnienie czeka wielu kierowców

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Krzysztof Szymczak Minister Cyfryzacji Marek Zagórski w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" zapowiedział zmiany w prawie dotyczące kierowców. Obejmą one proces rejestracji auta.

- Będziemy mieć wybór: formalności załatwimy w dowolnym urzędzie lub przez internet; pracujemy nad możliwością rejestracji pojazdów przez internet - zapowiedział minister.

W pierwszej kolejności rejestracji online będzie mógł dokonać dealer. Ministerstwo chce też umożliwić online zgłoszenie zbycia auta.

Ministersto zamierza wprowadzić jak najwięcej udogodnień dla obywateli. "Mało kto chyba lubi chodzić po urzędach. Chodzi więc o to, by poza nielicznymi wyjątkami, w których rzeczywiście jest to konieczne, obywatele w ogóle nie musieli ich odwiedzać, bo sprawy albo załatwia się automatyczne, albo można je załatwić online. Tak jak e-PIT" - komentuje Marek Zagórski.

Zobacz także: Jakimi pojazdami można jeździć mając prawo jazdy kategorii B?

Termin kiedy w życie wejdą ułatwienia dla właścicieli aut nie jest jeszcze znany. "To nie jest zadanie łatwe, które da się wykonać w ciągu kilku miesięcy, ale w ciągu kadencji na pewno dużo da się zrobić" - podsumował minister.

"To nie jest zadanie łatwe, które da się wykonać w ciągu kilku miesięcy, ale w ciągu kadencji na pewno dużo da się zrobić

Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/samochod-zarejestrujemy-przez-internet,2639815,4199?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Skoda. Prezentacja gamy SUV-ów: Kodiaq, Kamiq i Karoq

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • czekajlukasz (gość)

    Już jedną kadencję rządzili i dalej lipa

  • wojtek (gość)

    kiedy wrescie bede mial mozliwosc wymeldowac czasowo moje auto kupione za moje pieniadze

  • Kononowicz (gość)

    Dwie kadencje to też za mało czasu, myślę, że dopiero w piątej kadencji się uda.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości