Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Rejestracja auta. Nie trzeba będzie stać w kolejce? (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. TVN Turbo/x-news Posiadacze auta, którzy chcą zarejestrować swój pojazd, muszą zająć miejsce w kolejce z samego rana. Ta ustawia się na kilka godzin przed otwarciem urzędu, ale wkrótce problem może zostać częściowo rozwiązany.

- Niestety trzeba przyjść wcześniej, by pobrać numerek i zarejestrować samochód. Jak się przyjdzie później, to już nie ma szans - mówił jeden z mieszkańców Szczecina, który aby zarejestrować swoje auto, musiał zająć miejsce w kolejce jeszcze przed otwarciem urzędu. - Gdy przyjechałem ostatnio o 7:45, nie było już numerków - dodał.

Zobacz także: Prawo jazdy. Kolejne zmiany w egzaminach

Jednak Dariusz Sadowski ze szczecińskiego urzędu przekonuje, że po południu mieszkańcy załatwią swoje sprawy bez większych kolejek. - Panuje obiegowa opinia, że jak się czegoś nie załatwi rano, to nie załatwi się tego wcale. Tak nie jest - podkreślił Sadowski. Jak dodał, urzędnicy mogą zarejestrować dziennie od 150 do 180 pojazdów.

Czy kolejki odejdą do lamusa? Resort cyfryzacji i infrastruktury pracuje nad możliwość zarejestrowania pojazdu przez internet. Pomysł powstał głównie z myślą o nowych samochodach i ułatwieniu pracy dealerom. Na szczegóły musimy jednak jeszcze poczekać.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Polska B (gość)

    juz jeden NOWY system poprawił działanie Wydz Komunikacji...... żenada w LUBLINIE trzeba brac wolny dzien zeby zarejestrowac pojazd. a kolejka ustawia sie o 6rano (wydzial otwieraja 7:45) a o 9juz odsyalaja ludzi bo nie ma numerkow

  • R (gość)

    W każdym wydz. komunikacji jest pełno ludzi. To specyficzny wydział , który zawsze jest oblegany przez petentów. Ktoś kupuje, ktoś sprzedaję, ktoś zagubił dowód rej. tablicę, itp.itd .

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości