Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Rejestracja auta. Powróciły stare przepisy. Sytuacja jest dramatyczna (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. Przemysław Świderski Od początku 2021 roku wrócił 30-dniowy okres na załatwienie wszelkich spraw związanych z rejestracją pojazdu w wydziale komunikacji. Ta decyzja wywołała jednak sporo problemów wśród kierowców.

Pod koniec grudnia 2020 roku., rzecznik ministerstwa infrastruktury potwierdził, że wraca 30-dniowy okres na załatwienie wszelkich spraw związanych z rejestracją pojazdu w wydziale komunikacji. Wcześniej z powodu pandemii koronawirusa, czas ten był wydłużony do 180 dni.

Zobacz także: Nowy Opel Mokka. Jakie jednostki spalinowe są dostępne?

Według danych StowarzyszeniaKomisów.pl w niektórych miejscach na wizytę w Wydziale Komunikacji trzeba czekać zdecydowanie dłużej niż 30 dni. W Rybniku jest to nawet 57 dni. Żle jest też w Tarnowie, Krakowie, Zielonej Górze czy Zamościu.

- Sytuacja jest bardzo słaba, a dramatyczna będzie za chwilę - powiedział Maciej Szymajda, Prezes Stowarzyszenia Komisów.pl.

Na rynku jak grzyby po deszczu wyrastają firmy, które załatwiają za klienta wszelkie formalności związane z zarejestrowaniem pojazdu. Problem w tym, że rejestrując jednorazowo nawet po 20 pojazdów, blokują kolejkę innym.

Za nieprzerejestrowanie auta w ciągu 30 dni od daty zakupu (lub sprowadzenia używanego auta z terenu UE) starosta może nałożyć na właściciela pojazdu karę w wysokości od 200 zł do nawet 1000 zł.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Paweł (gość)

  skoro osoba która rejestruje za kogoś 20 samochodów niby blokuje kolejkę innym to nie jest to prawda bo taka osoba przychodzi jedna w imieniu tych dwudziestu , czyli nikomu nic nie blokuje , jakby nie taka osoba to do urzędu przyszłoby te 20 osób a tak przyszła jedna i załatwiła to samo , to bardzo cenne w czasie epidemii , lepiej chyba jak urząd odwiedzi jedna osoba a nie 20 osób.

 • Michal (gość)

  To jest paranoja dwa tygodnie dzwonię o przerejestrowanie auta ico dzień nie ma już miejsc Kielce Michał

 • Enia (gość)

  To nie wina petentów, tylko urzędów. Niech urzędy zatrudnia więcej ludzi i stworzą więcej stanowisk pracy, to kolejki będą krótsze.

 • Benia (gość)

  Jak o co

 • lore (gość)

  Dużo tych formalności w naszym kraju. Nie rozumiem dlaczego chociaż trzeba zwrócić tablice bądź tablicę zagraniczną przy rejestracji auta. W wielu krajach Europy nie ma akurat takiego obowiązku...

 • Proszę nie pisać bzdur. (gość)

  30 dni jest na zarejestrowanie auta sprowadzonego z zagranicy. Auto, które było zarejestrowane wcześniej w kraju nie musi być w ogóle "przerejestrowywane". Wystarczy zgłoszenie o nabyciu pojazdu do starostwa. Można załatwić przez Internet.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości