Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Rejestracja pojazdu. Nowe zabezpieczenie tablic rejestracyjnych

Data publikacji: Autor: Stanisław Rochowicz

Fot. Mariusz Kapała Ministerstwo infrastruktury właśnie wdrożyło nowe zabezpieczenie tablic rejestracyjnych pojazdów w postaci grawerunku wykonanego laserem. To rozwiązanie ma ułatwić podczas kontroli weryfikację oryginalności tablic, a przede wszystkim utrudnić ich podrabianie.
Rok po opublikowaniu rozporządzenia ministra infrastruktury wchodzą w życie zmiany dotyczące tablic rejestracyjnych, montowanych na pojazdach rejestrowanych w naszym kraju.
 
Od 11 lipca wszystkie nowo wytwarzane tablice rejestracyjne wyróżniają się nowymi oznaczeniami nanoszonymi na powierzchnię tablicy laserowo. Znajdą się tam m. in. numer certyfikatu producenta tablic, godło państwowe oraz miejsce na nalepkę legalizacyjną.
 
Zastosowanie techniki grawerowania laserowego umożliwi utworzenie się wzoru, który będzie widoczny jedynie pod odpowiednim kątem. Będzie to dodatkowe zabezpieczenie, które uzupełni stosowaną dotychczas holograficzną nalepkę legalizacyjną. Zaletą laserowego grawerunku jest to, że w przeciwieństwie do naklejki jest on nieusuwalny, odporny na uszkodzenia i dość trudny do podrobienia.
 

Wprowadzenie nowych tablic nie oznacza jednak, że obecnie rejestrując pojazd otrzymamy te wykonane z nowymi zabezpieczeniami. Będą one bowiem wprowadzane sukcesywnie, po wyczerpaniu się dotychczas wyprodukowanych tablic.
 
Co ważne dla kierowców, wprowadzenie nowych tablic nie będzie wiązało się z wyższym kosztem ich wydania i jak do tej pory wyniesie on 180,50 zł. Nie trzeba także wymieniać dotychczasowych tablic, na te wykonane nową techniką.
 
Zobacz także: Tak prezentuje się nowy Jeep Compass

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości