Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć

Rejestracja samochodu. Wystarczy jeden telefon i nie trzeba stać w kolejce (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. Mariusz Kapała Wystarczy jeden telefon, a oni załatwiają wszystkie formalności. W Polsce przybywa firm, które za właścicieli aut zajmują się rejestracją kupionego samochodu.

- Załatwiamy za klienta wszystkie formalności począwszy od urzędu celnego poprzez tłumaczenia, rzeczoznawcę, badanie techniczne, aż do samej rejestracji pojazdu - wyjaśnia Marek Szymański z jednej z takich firm.

Redakcja poleca:

Mandaty. Za to kierowca nie zostanie już ukarany
TOP 30 aut z najlepszym przyspieszeniem
Nie będzie nowych fotoradarów

Wystarczy jeden telefon. Pracownik firmy przyjeżdża do klienta wraz z niezbędnymi upoważnieniami do podpisu. Zabiera potrzebne dokumenty i załatwia wszelkie formalności w urzędzie.

Usługa pomocy w rejestracji pojazdu w zależności od tego czy auto pochodzi z importu czy nie, kosztuje w Warszawie od 100 do 350 zł. Do tego trzeba doliczyć standardowe koszty związane z rejestracją.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Załamany (gość)

  Nominuję ten błyskotliwy 'artykuł' do złotej czcionki. Byle badziew na kilka linii, byle tylko reklamy się odświeżały. Żądać za to opłaty abonamentowej to bardzo dobry żart.

 • Jańcio Wodnik (gość)

  Kiedyś były komitety kolejkowe, inżynier Manc z serialu "Alternatywy 4" skonstruował nawet robota kolejkowego, który miał stać w kolejkach zamiast właściciela... czysty absurd i PRL-bis! W wielu krajach kwestię kupna auta załatwia się korespondencyjnie, nie trzeba odwiedzać żadnego urzędu (np. Wlk. Brytania), ale u nas urzędas jest Panem i Bogiem. Tak chyba już zostanie.

 • Polecam w 100% (gość)

  To prawda, żeby cokolwiek załatwić z autem, w urzędach trzeba siedzieć godzinami. Polecam firmę Akcyza-Zone na Warszawskim mokotowie, o której opowiada Pan Szymański, nie trzeba nawet odwiedzać biura, załatwiają sprawę od a do z w każdym urzędzie również z tłumaczeniami, sprawnie i bezproblemowo, nie trzeba brać wolnego w pracy i jeździć z dokumentami od urzędu do urzędu, w którym w kolejce stoją dziesiątki osób. Warto powierzyć im swoje sprawy i zaoszczędzić nerwy, za naprawdę uczciwe pieniądze.

 • an (gość)

  To prawda, przy przerejestrwaniu samochodu siedziałem przed pustym okienkiem kilkanaście minut. Urzędniczka dłubała w papierach, a okienko było zajete ponieważ panienka z takiej sprytnej "firmy" załatwiała kilka rejestracji w kilku okienkach jednocześnie i brykała od jednego do drugiego wykazując że coś się dzieje. Jako żywo jak koniki przed kinami i jeszcze z reklamą w expressie. Klienci załatwiający swoje rejestracje siedzieli i przyglądali się tej polskiej "zaradności" i "byznesom". Brawo dla expressu.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości