Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć

Rejestracja samochodu. Wystarczy jeden telefon i nie trzeba stać w kolejce (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. Mariusz Kapała Wystarczy jeden telefon, a oni załatwiają wszystkie formalności. W Polsce przybywa firm, które za właścicieli aut zajmują się rejestracją kupionego samochodu.

- Załatwiamy za klienta wszystkie formalności począwszy od urzędu celnego poprzez tłumaczenia, rzeczoznawcę, badanie techniczne, aż do samej rejestracji pojazdu - wyjaśnia Marek Szymański z jednej z takich firm.

Redakcja poleca:

Mandaty. Za to kierowca nie zostanie już ukarany
TOP 30 aut z najlepszym przyspieszeniem
Nie będzie nowych fotoradarów

Wystarczy jeden telefon. Pracownik firmy przyjeżdża do klienta wraz z niezbędnymi upoważnieniami do podpisu. Zabiera potrzebne dokumenty i załatwia wszelkie formalności w urzędzie.

Usługa pomocy w rejestracji pojazdu w zależności od tego czy auto pochodzi z importu czy nie, kosztuje w Warszawie od 100 do 350 zł. Do tego trzeba doliczyć standardowe koszty związane z rejestracją.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Załamany (gość)

  Nominuję ten błyskotliwy 'artykuł' do złotej czcionki. Byle badziew na kilka linii, byle tylko reklamy się odświeżały. Żądać za to opłaty abonamentowej to bardzo dobry żart.

 • Jańcio Wodnik (gość)

  Kiedyś były komitety kolejkowe, inżynier Manc z serialu "Alternatywy 4" skonstruował nawet robota kolejkowego, który miał stać w kolejkach zamiast właściciela... czysty absurd i PRL-bis! W wielu krajach kwestię kupna auta załatwia się korespondencyjnie, nie trzeba odwiedzać żadnego urzędu (np. Wlk. Brytania), ale u nas urzędas jest Panem i Bogiem. Tak chyba już zostanie.

 • Polecam w 100% (gość)

  To prawda, żeby cokolwiek załatwić z autem, w urzędach trzeba siedzieć godzinami. Polecam firmę Akcyza-Zone na Warszawskim mokotowie, o której opowiada Pan Szymański, nie trzeba nawet odwiedzać biura, załatwiają sprawę od a do z w każdym urzędzie również z tłumaczeniami, sprawnie i bezproblemowo, nie trzeba brać wolnego w pracy i jeździć z dokumentami od urzędu do urzędu, w którym w kolejce stoją dziesiątki osób. Warto powierzyć im swoje sprawy i zaoszczędzić nerwy, za naprawdę uczciwe pieniądze.

 • an (gość)

  To prawda, przy przerejestrwaniu samochodu siedziałem przed pustym okienkiem kilkanaście minut. Urzędniczka dłubała w papierach, a okienko było zajete ponieważ panienka z takiej sprytnej "firmy" załatwiała kilka rejestracji w kilku okienkach jednocześnie i brykała od jednego do drugiego wykazując że coś się dzieje. Jako żywo jak koniki przed kinami i jeszcze z reklamą w expressie. Klienci załatwiający swoje rejestracje siedzieli i przyglądali się tej polskiej "zaradności" i "byznesom". Brawo dla expressu.

 • Tak tak ja korzystałem (gość)

  Polecam akcyza.auto formę na Okęciu ja skorzystałem przy aucie z USA i jestem mega zadowolony polecam panią Dorotkę 791900445 tłumaczenia rzeczoznawca akcyza i tablice wszystko szybko i w jednym miejscu

 • Ania85@poczta (gość)

  Serdecznie polecam korzystałam i się nie zawiodłam. Sympatyczna pani w biurze przyjęła wszystkie dokumenty i upoważnienia, zrobiła tłumaczenia, opłaciła akcyzę a na koniec przywieźli mężowi do firmy! Super. Polecam www.akcyza.auto.pl i koniecznie do tej dziewczyny, nie wiem czy ktoś jeszcze tam pracuje ale z niej byliśmy zachwyceni.

 • Samochody z ameryki (gość)

  Szczerze gdyby nie takie firmy jak te z artykułu to zamiast sprowadzać, naprawiać i sprzedawać samochody zmuszony bym był do zatrudnienia pracownika... ceny tłumaczeń są niższe niż u tłumaczy przysięgłych ponieważ maja oni tego więcej, rzeczoznawca jest dostępny od ręki ponieważ współpracują z nim i maja lepsze nie tylko ceny ale i terminy. Dla mnie to nie tylko oszczędność czasu ale i pieniędzy. Ja korzystam z firmy na Okęciu nie pamietam nazwy ale podaje nr 791900445 taka fajna dziewczyna

 • poldek (gość)

  To ja też szczerze ,to jest bandytyzm i naciąganie ,zajmują w kolejce kilka miejsc dziennie i czy je wykorzystają czy nie to dla człowieka który chce zarejestrować auto kolejka rośnie ,ja czekałem miesiąc ale nie dałem się naciągnąć .takie praktyki powinny być zabronione

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości