Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Rejestracja "Włocha” i „Austriaka”

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Marek Grotowski Certyfikaty włoskie oraz austriackie dokumenty „Typenshein” stanowią podstawę rejestracji sprowadzanych aut.

Nie powinno być już problemów z rejestracją pojazdów sprowadzonych do Polski z Włoch i Austrii. Ministerstwo Infrastruktury potwierdziło, że certyfikaty włoskie oraz austriackie dokumenty „Typenshein” stanowią podstawę dokonania tej czynności.

 Fot. Marek Grotowski

Wątpliwości urzędników rozwiały wyjaśnienia z włoskiego Ministerstwa Infrastruktury i Transportu oraz Ministerstwa Transportu, Innowacji i Technologii w Austrii. Wynika z nich, że we Włoszech i Austrii w związku z niedostosowaniem prawa do wymagań unijnej Dyrektywy 1999/37/EC wraz z wyrejestrowaniem pojazdów przeznaczonych na eksport właścicielom odbiera się dowody rejestracyjne. W zamian wydawane są: we Włoszech certyfikat o wyrejestrowaniu pojazdu, a w Austrii „Typenshein” (karta pojazdu). Zgodnie z decyzją Ministerstwa Infrastruktury mogą być one uznawane przy rejestracji w naszym kraju pojazdu sprowadzonego z omawianych państw.

 

Resort infrastruktury przygotowuje zmianę przepisów która spowoduje, że do przerejestrowania pojazdu sprowadzonego z terytorium innego państwa członkowskiego będzie wymagany dowód rejestracyjny. Jeśli więc Włochy i Austria nie dokonają nowelizacji prawa, nie będzie możliwości rejestrowania pojazdów sprowadzanych z tych państw. 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości