Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Rejestracje aut. Oznaki załamania rynku?

Data publikacji: Autor: Stanisław Rochowicz

Cząstkowe dane za pierwsze 10 dni października pokazują dość niepokojącą sytuację - rejestracja samochodów osobowych i dostawczych jest dramatycznie mniejsza niż w zeszłym roku.
Fot. 123RF Cząstkowe dane za pierwsze 10 dni października pokazują dość niepokojącą sytuację - liczba rejestracji samochodów osobowych i dostawczych jest dramatycznie mniejsza niż w zeszłym roku.

Według informacji Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, po pierwszych 10 dniach października liczba rejestracji samochodów osobowych jest aż o 35,1% mniejsza niż w roku ubiegłym i o 26,1% mniejsza niż w ubiegłym miesiącu. W zeszłym roku w ciągu pierwszych 10 dni października zarejestrowano 11288 szt. nowych samochodów osobowych, tymczasem obecnie zaledwie 7330 szt. (we wrześniu 9922 szt.).

Nie lepiej sytuacja wygląda na rynku aut dostawczych. Tu spadek, rok do roku wynosi -26,4%. Przez pierwsze 10 dni października zeszłego roku zarejestrowano łącznie 1588 szt. "dostawczaków", podczas gdy obecnie zaledwie 1169. Więcej aut dostawczych zarejestrowano także podczas pierwszych 10 dni września br. - 1686 szt.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo? 

Łącznie - liczba rejestracji samochodów osobowych i dostawczych, jest po 10 dniach października mniejsza o 34% niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Wzrost wykazują rejestracje jedynie samochodów ciężarowych powyżej 3,5 tony - 10,1%.

Zobacz także: Jeep Wrangler w wersji hybrydowej

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • asad (gość)

  nadchodzi bieda

 • Kkr (gość)

  Tu UE przepisy Eco ... powyżej emisji 90 g. na km .. za każdy gram emisji producent ma dopłacać 200 Euro. Nie istnieje taki pojazd spalinowy .... nawet dla hybryd daleko do 90 g. Mała Auris to 94 ... SUV to 150-170 g. Wiec rynek UE stał się rynkiem ostatniego priorytetu.

 • Kkr (gość)

  .. jak opłaty emisyjne CO podniosły ceny w energetyce i ogrzewaniu .... tu też ceny pójdą w górę ... auta będę droższe o 3tys. - 5tys. euro, bo podatki płaci końcowy odbiorca. Jak ktoś myśli że ucieknie w auta elektryczne i jest w stanie wydać 2x na pojazd .... no niestety Bruksela już kombinuje nad podatkiem od baterii :) ... później podatek za ślad węglowy. .. jak każda instytucja czymś UE musi dziurę co COVID załatać. No niestety każda dodatkowa władza nad nami ... to dodatkowe koszty jej utrzymania.

 • Arek (gość)

  Bzdury gadacie, nie ma komponentów do elektroniki i produkcja stoi. Za chwilę w ogóle nie będzie co kupić

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości