Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Rekord i nowości Chevroleta

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Chevrolet: Chevrolet Orlando Chevrolet Poland zakończył 2010 rok rekordową sprzedażą samochodów, odkąd ponownie wszedł na polski rynek w 2004 roku. Na klientów czekają teraz kolejne nowości, które mają uświetnić obchody 100-lecia istnienia tej marki.

Łącznie sprzedaż aut tej firmy w Polsce w ubiegłym roku wyniosła 6 170 sztuk, czyli o 472 egzemplarzy więcej niż w 2009. Jest to wzrost o 8,3%. Najlepiej Fot. Chevrolet: Chevrolet Orlando sprzedawanym modelem Chevroleta w minionym roku był Aveo. Do klientów trafiły 3 042 sztuki (49,3% udziału w sprzedaży marki). Kolejne modele pod względem największego udziału w całkowitej sprzedaży Chevroleta to Spark – 906 sztuk (14,7%), Captiva – 727 sztuk (11,8%) oraz Cruze – 720 sztuk (11,7%).

Rok 2010 okazał się bardzo udany dla modelu Captiva, który zanotował największą od momentu wprowadzenia na rynek sprzedaż: 727 sztuk. To wzrost aż o 74,3% w stosunku do poprzedniego roku (417 sztuk).

„Pomimo wciąż niepewnej sytuacji związanej z wieloma niewiadomymi na rynku motoryzacyjnym w Polsce, w 2011 roku liczymy na jeszcze większą sprzedaż, przede wszystkim dzięki planowanej ofensywie modelowej Chevroleta” – zapowiada Andrzej Żelazny, dyrektor generalny Chevrolet Poland.

Rok 2011 to także rok jubileuszu 100-lecia powstania firmy Chevrolet. Na tą okazję przygotowano sporo nowości: rodzinnego vana Orlando, SUV-a Captivę, miejskie Aveo w wersji hatchback i sedan, kompaktowego Cruze’a hatchback oraz sportowe Camaro.

Świętowanie rozpocznie się debiutem nowego, siedmioosobowego modelu Orlando. Pierwsze egzemplarze klienci będą mogli odebrać już na początku marca. Natomiast w kwietniu w salonach sprzedaży pojawi się nowa Captiva. Kolejne premiery planowane są na połowę roku, kiedy to na rynku zadebiutuje nowe Aveo i Cruze hatchback. Pod koniec roku Chevrolet Poland planuje wprowadzić na nasz rynek legendę amerykańskiej motoryzacji - model Camaro.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Robbi

    Może wreszcie firma zerwie z koreańskim dziedzictwem dawnego Daewoo.

  • alan2

    Widać że Aveo zaszalał, ale na ogólne wyniki to trzeba popatrzeć na sztuki później na procenty 8% wzrostu to 472sztuki ale przy porównaniu jeżeli VW sprzedał w Polsce 30 tys samochodów ze wzrostem 4% jak jedyny w czołowej piątce to jego wzrost wynosi ponad 1 tys samochodów więcej niż w 2009r

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości