Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Rekordowa ropa!

Data publikacji: Autor: łm

fot. archiwum Zamach w Iraku powodem gwałtownego wzrostu cen.

Na giełdzie paliw w Nowym Jorku cena ropy skoczyła dziś do rekordowo wysokiego poziomu. Według brokerów była to reakcja na wiadomość o zabiciu przewodniczącego irackiej Rady Zarządzającej.

 

fot. archiwum Przewodniczący Rady Zarządzającej Abd az-Zahra Osman Muhammad zginął dzisiaj w zamachu w Bagdadzie.

Ta informacja wywołała obawy analityków. "Informacje takie jak te, które dotarły do nas dziś rano z Iraku, powodują, że cena ropy może przez długi czas utrzymać się na poziomie grubo powyżej 30 USD za baryłkę"- powiedział Dave Thomas, analityk rynku paliwowego w Commerzbank Securities w Londynie.

Baryłka ropy Brent z Morza Północnego w dostawach na lipiec podrożała na londyńskiej giełdzie o 64 centy, tj. o 1,7 proc., do 38,50 USD. To najwyższa cena ropy Brent od ponad 13 lat.

Jednocześnie cena lekkiej ropy WTI w handlu elektronicznym na NYMEX w Nowym Jorku wzrosła o 37 centów, czyli o 0,9 proc., do 41,75 USD.

Nie wróży to nic dobrego dla Polaków. Mimo działań rządu mających spowodować obniżenie cen paliw w Polsce, podwyżka cen na światowych rynkach może doprowadzić do kolejnego wzrostu cen w naszym kraju.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości