Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Rekordowa taksówka

Data publikacji: Autor: (jar)

Mercedesem model 123 przerobionym na taksówkę Gregorios Sachinides przejechał 4,6 mln km Grek Gregorios Sachinides przejechał swoją taksówką 4,6 mln km. To najdłuższy w historii przebieg jazdy samochodu osobowego.

Sześć razy tyle, ile wynosi dystans z Ziemi na Srebrny Glob i z powrotem, lub 115 okrążeń dookoła naszej planety zrobił grecki taksówkarz Gregorios Sachinides.

 Mercedesem model 123 przerobionym na taksówkê Gregorios Sachinides przejecha³ 4,6 mln km

Grek bynajmniej nie jeździł specjalnie na rekord, lecz przejechał 4,6 miliona kilometrów wożąc swoim Mercedesem-Benzem 240D klientów po... ulicach rodzimych Salonik oraz robił częste wycieczki poza granice swojego kraju. Wynik ten jest jak dotąd najdłuższym zarejestrowanym przebiegiem jazdy samochodu osobowego — jak poinformował w ubiegły poniedziałek koncern DaimlerChrysler, a za nim motoryzacyjny serwis tygodnika „Der Spiegel”.

 

Gregorios Sachinides nie będzie jednak dłużej jeździł rekordowym wozem po ulicach Salonik. Nie będzie też próbował pobić swojego rekordu — ma zamiar przekazać swój pojazd muzeum Mercedesa w Stuttgarcie-Utertürkheim. Wcześniej, w liście do szefostwa firmy, która wyprodukowała jego samochód, podziękował za tak rekordową eksploatację pojazdu. — Kiedy teraz oddaję to auto do muzeum, odczuwam ból rozstania. I nic dziwnego, po tych wszystkich latach — powiedział 45-letni taksówkarz agencji Associated Press.

 

Jest ciekawostką, że Sachinides kupił pod Stuttgartem w roku 1981 Mercedesa 240D jako pięcioletnie auto używane, z przebiegiem 500 tys. kilometrów. I mimo że zmieniał w nim trzy razy silnik, pozostał mu wierny do chwili zdecydowania o jego przyszłości jako eksponatu muzealnego.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

 • Jaśko (gość)

  To nie był taki mercedes, jak ze zdjęcia, a starszy. W internecie są zdjęcia taksówkarza.

 • Paweł (gość)

  Co to za rekord na trzech silnikach, jak by na jednym to by było coś.

 • Karol (gość)

  ponad mln na silniku to jednak coś

 • Pietia (gość)

  Na czterech silnikach. Trzy razy zmieniał

 • Michał (gość)

  To był puchate mercedes a ie beczka

 • Michał (gość)

  Puchatek mercedes w 115

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości