Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Rekordowe ceny autogazu w Szczecinie i regionie

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Rekordowe ceny autogazu w Szczecinie i regionie Za litr LPG płacimy średnio 2,83 zł, to jest o 5 groszy na litrze więcej niż jeszcze tydzień wcześniej.

Ceny benzyn i oleju napędowego na rynku detalicznym na większości stacji utrzymały się na poziomie z początku października.

 

- Mimo to średni poziom cen Eurosuper 95 pod koniec ubiegłego tygodnia wzrósł o 3 grosze na litrze w stosunku do ceny z 6 października br. i kosztuje obecnie około 5,23 zł/l - zauważa Urszula Cieślak z BM Reflex, firmy analizującej rynek paliw. -Litr oleju napędowego kosztuje średnio 5,18 zł i jest droższy o 2 grosze na litrze niż tydzień temu.

Wpływ na wzrost średniej ceny paliw mają podwyżki na stacjach Orlenu i Lotosu, ogłoszone na początku minionego tygodnia.

 

- Na stacjach własnych Orlenu za Eurosuper 95 i olej napędowy płacimy odpowiednio o 10 i 6 gorszy na litrze więcej - dodaje ekspertka. - Natomiast na stacjach Lotosu benzyna Eurosuper 95 jest droższa od 4 do 10 groszy na litrze, a diesel od 3 do 7 groszy na litrze wobec cen z 7 października.

 

W przypadku autogazu podwyżki dotyczą wszystkich operatorów stacji. Za litr tego paliwa płacimy średnio 2,83 zł, to jest o 5 groszy na litrze więcej niż przed tygodniem. Ceny LPG kształtują się na poziomie 2,72 - 2,90 zł za litr.

 

Za gaz nawet ponad 3 zł


- Jednak w skali kraju na nielicznych stacjach m.in. w województwie podkarpackim odnotowaliśmy poziomy wyższe, nawet 3,05 zł za litr - dodaje.

 

W tym tygodniu tendencje na rynku detalicznym mogą być kontynuowane. Nasza rozmówczyni spodziewa się cen benzyny Eurosuper 95 na poziomie 5,17 - 5,35 zł/l, oleju napędowego 5,12 - 5,28 zł/l i autogazu 2,79 - 2,95 zł/l.

 

- Będą jednak stacje, gdzie za litr benzyny Eurosuper 95 zapłacimy powyżej 5,45 zł, oleju napędowego blisko 5,40 zł, a LPG - powyżej 3 zł - dodaje.

 

Ceny paliw na stacjach będą utrzymywały się wysokim poziomie, bo nie ma sygnałów, które mogłyby wpłynąć na obniżki cen paliw w hurcie.

 

Zachodniopomorskie. Średnie ceny 1 l paliwa


Eu 95       5,22
Sp 98      5,44
On          5,17
LPG        2,84

 

 

Piotr Jasina

Rekordowe ceny autogazu w Szczecinie i regionie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Rekordowe ceny autogazu w Szczecinie i regionie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości