Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Rekordowe wyniki Hondy

Data publikacji: Autor: łm

fot. Honda Honda Motor Co. Ltd. ogłosiła dane o wielkości produkcji, sprzedaży i eksportu w marcu 2004 oraz roku fiskalnym 2004 kończącym się 31 marca 2004.

W roku fiskalnym 2004 Honda odnotowała rekordową wielkość produkcji sięgającej prawie 3 milionów sztuk samochodów i po raz siódmy z rzędu utrzymała wzrost wielkości produkcji zagranicznej.

 

fot. Honda Wielkość produkcji na rynkach zagranicznych w marcu 2004 wzrosła o 10,1 proc. w porównaniu z analogicznym miesiącem roku ubiegłego. Odnotowano wzrost produkcji w Europie i Azji. Produkcja zagraniczna w roku fiskalnym 2004 osiągnęła poziom 1,8 miliona sztuk samochodów i tym samym wzrosła o 12,4 proc. w porównaniu z rokiem fiskalnym 2003. Rekord produkcji padł także na rynku Ameryki Północnej, w Stanach Zjednoczonych oraz w Azji. Wielkość produkcji światowej osiągnęła 2,99 miliona sztuk i była najwyższa w historii firmy.

 

Nastąpił znaczny wzrost eksportu samochodów Hondy: ilość pojazdów wysyłanych do Europy wzrosła o 74,2 proc., do Azji – o 7,7 proc., a do Ameryki Północnej – o 6.0 proc. Wielkość całkowita eksportu w tym miesiącu była o 22, 7 proc. wyższa od wyników marca 2003. Eksport w pierwszym kwartale roku był o 7,3 proc. wyższy niż rok temu. Natomiast porównując rok fiskalny 2004 z ubiegłorocznym zauważymy, że eksport zmniejszył się o 2,5 proc.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości