Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37579 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Rekordowy październik Chevroleta w Polsce

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Chevrolet Od początku 2012 roku Chevrolet sprzedał w Polsce 9 015 samochodów*. Jest to rezultat o 49% wyższy niż w analogicznym okresie 2011 roku, kiedy sprzedane zostały 6 064 nowe Chevrolety.

Najchętniej kupowanym modelem Chevroleta od stycznia niezmiennie było miejskie Aveo – łącznie Nowe Aveo i Aveo Classic Fot: Chevroletznalazły 3 935 nabywców, czyli o 30% więcej niż w okresie styczeń-październik 2011 roku (3 025 sztuk). Drugim najpopularniejszym Chevroletem w Polsce w ostatnich dziesięciu miesiącach był Cruze, który został sprzedany w liczbie 1 821 egzemplarzy, czyli aż o 95% większej niż w pierwszych dziesięciu miesiącach 2011 r. (934 sztuki). Na trzecim miejscu podium uplasował się Spark, który od początku tego roku znalazł 1 589 nabywców, czyli o 41% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (1 125 sprzedanych egzemplarzy).

W październiku sprzedano w Polsce 662 nowe Chevrolety, czyli o 6% więcej niż w tym samym miesiącu rok wcześniej, kiedy Chevrolet Poland odnotował sprzedaż 623 samochodów, a także o 19% więcej niż we wrześniu 2012 roku. Ten wynik sprzedaży oznacza, że był to najlepszy październik pod względem sprzedaży w historii Chevrolet Poland.

*Wszystkie liczby wg. danych sprzedaży importera

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • alan2

    Wzrost dość duży ale trzeba pamiętać że przy 9 tys procentach mocno leca w górę, do Toyoty czy VW który sprzedał ponad 18 tys samochodów czyli dwukrotnie więcej jeszcze sporo brakuje

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Chevrolet zdjęcia

Chevrolet dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Chevrolet opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Chevrolet Cena

Części dla marki Chevrolet

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

612 zł