Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Relaks i wygoda

Data publikacji: Autor: Tadeusz Suchomski

Fot. Kawasaki Kawasaki Z 750 zbiera same pochwały za własności trakcyjne, wygodę użytkowania i ekonomikę eksploatacji.

 Fot. Kawasaki

Jednostka napędowa

 

Z 750 wyposażono w czterosuwowy, chłodzony cieczą, czterocylindrowy, rzędowy silnik o pojemności 748 ccm i mocy 110 KM wyposażonej w pierwszy w tej klasie elektroniczny wtrysk paliwa. Ten zaawansowany technologicznie układ w stylu samochodowym ma podwójne przepustnice i wysoce atomizujące wtryskiwacze. Maksymalny moment obrotowy wynosi 75 Nm przy 8200 obr./min. Przy ostrej jeździe Kawasaki spala 7,5 l/100 km, jak na tę klasę pojemności jest to dużo. Przy spokojniejszej jeździe pali w granicach 6 l/100 km.

 

Zawieszenie, hamulce i kokpit

 

Solidny przedni widelec ma rury nośne o średnicy 41 mm. Poprawia elastyczność jazdy i daje świetne czucie drogi w pełnym zakresie prędkości. Płynna jazda i świetne trzymanie drogi to zasługa tylnego amortyzatora gazowego współpracującego z układem dźwigniowym. Amortyzator posiada czterostopniową regulację siły tłumienia na odbiciu i siedmiostopniową regulacją napięcia wstępnego sprężyny.

 

Do zatrzymania ważącego 195 kg motocykla zaprzęgnięto z przodu dwie 300 mm tarcze współpracujące z dwutłoczkowymi zaciskami. Lekka, 220 mm tylna tarcza hamulcowa pracuje z jednotłoczkowym zaciskiem.

 

Kompaktowy zespół wskaźników posiada słupkowy, ciekłokrystaliczny obrotomierz, cyfrowy prędkościomierz, cyfrowy wskaźnik temperatury, zegarek oraz pełen zestaw lampek kontrolnych. Jego stylowa konstrukcja jest taka sama jak w wyczynowych, super-sportowych motocyklach Ninja.

 

Podsumowanie

 

Z 750 to dobry motocykl, który w swojej klasie mocno się wybija. Idealna odległość pomiędzy podnóżkami, siedzeniem i rączkami kierownicy gwarantuje wygodną i zrelaksowaną pozycję. W mieście, na autostradzie Z 750 o świetnie dobranej sztywności podwozia sprawia, że jazda tym lekkim, sportowym motocyklem to czysta przyjemność.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości