Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Remont autostrady A4 w woj. dolnośląskim

Data publikacji: Autor: GDDKiA

fot. GDDKiA Rusza remont autostrady A4 w województwie dolnośląskim. Rozpoczęcie prac planowane jest 4 kwietnia 2016 w rejonie węzła Brzeg i na odcinku przed węzłem Brzezimierz (w km 175 – 178,600). Nawierzchnia wymieniona zostanie na ok. 19-kilometrowym odcinku jezdni północnej (w kierunku Wrocławia). Prace prowadzone będą krótszymi odcinkami.

fot. GDDKiARoboty drogowe zaplanowane zostały do 15 października 2016, z wyłączeniem okresu wakacyjnego. Na odcinkach aktualnie prowadzonych robót, ruch będzie odbywał się dwukierunkowo jezdnią południową (jezdnia w stronę Opola): po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Pasy ruchu o przeciwnych kierunkach zostaną od siebie oddzielone, zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu. Na każdym odcinku prowadzonych prac, jak i na odcinkach jezdni poprzedzających zwężenia, wprowadzone zostaną ograniczenia prędkości.

Komunikaty o utrudnieniach będą wyświetlane na znakach zmiennej treści, na jezdniach w obu kierunkach. By ograniczyć utrudnienia w okresie wakacyjnym, prace remontowe zostaną podzielone na dwa etapy: pierwszy, trwający od około 4 kwietnia do końca czerwca, drugi – od września do około 15 października. W lipcu i w sierpniu planowane jest przywrócenie stałej organizacji ruchu, obydwiema jezdniami.

Prowadzone prace remontowe obejmą m.in. wymianę nawierzchni ścieralnej oraz warstwy wiążącej jezdni. Uzupełnione i wyprofilowane zostaną także pobocza autostrady, odtworzone i oczyszczone zostaną rowy. Wykonawca prac wymieni uszkodzone elementy odwodnieniowe drogi i odtworzy oznakowanie poziome. Wyremontowany odcinek objęty zostanie 7-letnim okresem gwarancyjnym. Dla każdego etapu prac Wykonawca opracuje także projekt tymczasowej organizacji ruchu.

Umowa na remont ok. 19-kilometrowego odcinka jezdni północnej podpisana została 23 marca 2016 z firmą STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o., która zrealizuje zadanie za kwotę około 18,8 mln złotych brutto. Tegoroczny remont jest kontynuacją prac z lat ubiegłych. W 2014 i 2015 roku wyremontowany został ok. 40-kilometrowy odcinek jezdni południowej (w stronę Opola) - od węzła Bielany do węzła Brzeg.

Bieżące informacje o aktualnie realizowanych etapach prac oraz utrudnieniach w ruchu publikowane będą sukcesywnie na stronie internetowej GDDKiA Oddział Wrocław.

Celem zachowania bezpieczeństwa, GDDKiA apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków na drodze.

W związku z remontem autostrady:
• Zachowaj szczególną ostrożność,
• Korzystaj z zalecanych objazdów,
• Dostosuj prędkość do warunków na drodze,
• Stosuj się do oznakowania.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • stanislaw (gość)

    A co tu komentowac 2012 oddane douzytku i jusz remont co bedzie za 10 lat?

  • gdd (gość)

    Polska język trudna język dla Stasia.

  • POWINNI OPŁATY ZNIEŚĆ LUB OBNIŻYĆ ICH CENY O POŁOWĘ!!!!!!!!!!!!!!! (gość)

    POWINNI OPŁATY ZNIEŚĆ LUB OBNIŻYĆ ICH CENY O POŁOWĘ!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości