Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Remont mostu na Odrze pomiędzy Gryfinem a Mescherin

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Remont mostu na Odrze pomiędzy Gryfinem a Mescherin Komunikacja Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczął dzisiaj remont mostu na Odrze Zachodniej pomiędzy Gryfinem a niemieckim Mescherin. Nie można już tu przekroczyć granicy.

- Musimy podnieść most o ponad pół metra, by Odra stała się w pełni żeglowna - informuje dyrektor Bogdan Krawczyk z ZZDK w Koszalinie. - Niestety podniesienie konstrukcji wymaga całkowitego zamknięcia mostu. Do połowy grudnia nie będą mogli z niego korzystać ani kierowcy, ani też piesi.

Dyrektor dodaje, że inwestycja jest kosztowna, bo pochłonie około 6,3 mln zł. Ale 85 proc. tej kwoty pochodzić ma z funduszy zewnętrznych.

Mieszkańcy Gryfina i okolic chcąc przedostać się na drugą stronę granicy muszą teraz korzystać z objazdów przez Rosówek czy Kołbaskowo. Bądź jadąc w w kierunku południowym z przejść położonych niżej na polsko-niemieckiej granicy.

- Musimy wykonać te prace, już i tak zwlekaliśmy z ich rozpoczęciem - dodaje dyrektor. - Dzięki temu praktycznie wszystkie jednostki, jakie pływają po odrze, przepłyną bez problemów pod mostem.

(pit)

Remont mostu na Odrze pomiędzy Gryfinem a Mescherin
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Remont mostu na Odrze pomiędzy Gryfinem a Mescherin

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości