Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Remont Polnej w Szczecinku zbliża się ku końcowi

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Remont Polnej w Szczecinku zbliża się ku końcowi Kończą się utrudnienia dla kierowców, którzy od wiosny ub. roku musieli jeździć rozgrzebaną drogą. Ulicą Polną w Szczecinku na prawie całym odcinku można już przejechać równiutką, nową nawierzchnią.

Brakuje jeszcze ostatniej warstwy asfaltu na kilkudziesięciometrowym fragmencie koło pętli autobusowej, wykańczany jest też pobliski parking.

Tu będzie najwięcej zmian, bo postój nie będzie już przelotowy. Powstały zatoczki z parkingami z wjazdem z tylko jednej strony. Jest bezpieczniej i zyskano nieco miejsc postojowych przy osiedlu Zachód. Wykonawca ma termin do końca września, ale najpewniej roboty będą zakończone jeszcze w sierpniu.

Polna jest jedną z najdłuższych ulic w Szczecinku, ale też była w najgorszym stanie. Ratusz od dawna przymierzał się do remontu, ale z uwagi na koszty (ponad 6 milionów zł) rozglądał się za dofinansowaniem. I udało się. Razem z powiatem, który modernizował ulice Wyszyńskiego i Jana Pawła II, samorządy dostały dotację unijną na te inwestycje. 33 procent kosztów remontu ulicy Polnej pokryła Unia Europejska.

Rajmund Wełnic
Fot. Rajmund Wełnic

Remont Polnej w Szczecinku zbliża się ku końcowi
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Remont Polnej w Szczecinku zbliża się ku końcowi

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości