Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Remont ul. Sportowej w Słupsku. Przetrzymać utrudnienia

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Remont ul. Sportowej w Słupsku. Przetrzymać utrudnienia Będzie nowa nawierzchnia, kostka z polbruku, wodociąg i oświetlenie. Wykonawcy remontu ulicy Sportowej w Słupsku zostały dwa miesiące, by zakończyć prace. Warto się jeszcze pomęczyć.

Przetarg na remont od lat dziurawej ulicy Sportowej wygrała wrocławska firma Eurovia Polska S.A. Umowa remontu opiewająca na 3,5 miliona złotych przewiduje wykonanie przebudowy tej lokalnej drogi powiatowej w mieście podpisana została 7 kwietnia. Wykonawca zobowiązał się na przebudowanie i oddanie do użytku ulicy Sportowej w terminie 5 miesięcy od daty podpisania kontraktu. To sporo czasu na remont niespełna dwu kilometrowego odcinka drogi.

– Firma się spieszy, by oddać Sportową w terminie. Już dziś pracują w w wydłużonym czasie pracy – od 8 do 20. – Spieszą się, bo są też nową firmą na naszym rynku – mówi Andrzej Szczoczarz, z Zarządu Infrastruktury w Słupsku.

Zakres prac na Sportowej, na odcinku od ulicy Kaszubskiej do ulicy Cienistej, to wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni, przebudowa kanalizacji deszczowej, ułożenie charakterystycznej kostki z polbruku i krawężników. Te ostatnie z resztą już są. Nawierzchnia Sportowej będzie wykonana z trudno ścieralnej masy bitumicznej, takiej samej jak na ulicach Sierpinka i św. Piotra. Długa na dwa kilometry i szeroka na 6 metrów ulica Sportowa wzbogacona zostanie o nowe chodniki z polbruku. 

– Niezależnie od naszych robót, wodociągi miejskie prowadzą swoje inwestycje. Na Sportowej budowany jest też nowy wodociąg wraz z przyłączami do każdego z domów – mówi Andrzej Szczoczarz z ZIM-u. – Napełniany jest już wodą, aby sprawdzić szczelność przesyłu i umożliwić pobieranie próbek dla Sanepidu. Następnie wodociąg wypłuczemy i przyłączy do budynków.

Na Sportowej zainstalowane zostanie również nowe oświetlenie. Ale to już plany. Na ich zrealizowanie wykonawca ma czas do 5 września. Na razie Sportowa jest rozkopana. Na placu niedaleko Urzędu Gminy Słupsk leży gruz.

– Jeszcze w tym tygodniu jeden dzień poświęcimy na sprzątanie – zapowiada Szczoczarz. – Jeśli mieszkańcy mają problemy z powodu prac na ulicy Sportowej, mogą zwracać się bezpośrednio do Zarządu Infrastruktury Miejskiej.

Większość mieszkańców, których wczoraj zapytaliśmy się o utrudnienia związane z remontem ulicy, nie narzekała. Niektórzy jednak podkreślali, że mają utrudniony dojazd do swoich posesji.

– W zasadzie jest ok. Ulica doczekała się remontu. Nie jest aż tak strasznie. Pewnie, że są utrudnienia są, ale ja nie narzekam – mówiła nam wczoraj Brabara Piechowska, która mieszka przy remontowanej ulicy.

Alek Radomski
Fot. Kamil Nagórek

Remont ul. Sportowej w Słupsku. Przetrzymać utrudnienia
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Remont ul. Sportowej w Słupsku. Przetrzymać utrudnienia

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości