Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Remont ulicy Wyszyńskiego w Szczecinku na ostatniej prostej

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Remont ulicy Wyszyńskiego w Szczecinku na ostatniej prostej Dokuczliwy dla wszystkich remont głównej arterii Szczecinka powoli zbliża się do finiszu. Drogowcy dotrzymają terminu i ulicami Wyszyńskiego i Jana Pawła II będzie można normalnie przejechać jeszcze w czerwcu.

Warta ponad 14 milionów złotych przebudowa ulic Wyszyńskiego i Jana Pawła II to największa inwestycja drogowa w historii szczecineckiego powiatu, który jest właścicielem obu kluczowych dla miasta arterii. Co trzecia złotówka pochodzi z unijnej dotacji. Rozłożony na etapy remont zaczął się w zeszłym roku, ale apogeum prac i utrudnień komunikacyjnych przypadło na ostatnie miesiące.

Na szczęście wkrótce się one skończą. W poniedziałek drogowcy rozpoczęli układanie asfaltu na ostatnim rozkopanym odcinku Wyszyńskiego (od Armii Krajowej do ronda przy Lipowej). Potem pozostanie jeszcze tylko położenie warstwy ścieralnej i obie ulice będą przejezdne. Równolegle trwają prace przy chodnikach, parkingach i zatoczkach autobusowych oraz oświetleniu.

Termin zakończenia robót wyznaczono na koniec czerwca i do tego czasu – poza drobną kosmetyką – Wyszyńskiego i Jana Pawła II będą już gotowe. Starosta szczecinecki Krzysztof Lis zapowiedział bowiem, że nie zgodzi się na wydłużenie terminu. – Choć drogowcy mieli na to argumenty: była ciężka zima, część prac nie można było rozpocząć z uwagi na ubiegłoroczne obchody 700-lecia Szczecinka, czy niedawne biegi uliczne – mówił K. Lis.

Rajmund Wełnic

Remont ulicy Wyszyńskiego w Szczecinku na ostatniej prostej
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Remont ulicy Wyszyńskiego w Szczecinku na ostatniej prostej

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości