Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Remonty dróg w centrum Sławna. Uwaga na utrudnienia

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Remonty dróg w centrum Sławna. Uwaga na utrudnienia Koniec prac na Wojska Polskiego w Sławnie. Teraz remont na głównym skrzyżowaniu.

– Zgodnie z planem trwa przebudowa ulic wokół sławieńskiego ratusza – informuje Janusz Maderski z Urzędu Miejskiego w Sławnie.

Dzisiaj miały zakończyć się prace na ulicy Wojska Polskiego. Do 16 sierpnia – jak już informowaliśmy – potrwa natomiast przebudowa skrzyżowania ulic Gdańskiej, Chopina, 1 Pułku Ułanów i Skłodowskiej. Od tego czasu przejazd skrzyżowaniem będzie niemożliwy.

Odcinek ul. Chopina dostępny będzie do miejsca, gdzie znajduje się Restauracja Barokowa. Ulica 1 Pułku Ułanów zamknięta będzie od skrzyżowania z ul. Mieszka I. Ulica Gdańska zamknięta zostanie od miejsca posterunku policji.

Proponowany objazd przebiega przez ulice: Armii Krajowej, Jagiełły, I Pułku Ułanów, Witosa, Działkową i Gdańską.

– Później remonty przeniosą się na Pułku Ułanów w kierunku Szkoły Podstawowej nr 3. Wszystkie prace na trzech ulicach w centrum powinny zakończyć się zgodnie z planem – to znaczy w październiku – dodaje Maderski.

Przebudowa ulic polega na demontażu obecnej infrastruktury, wykonaniu nowych nawierzchni jezdni i chodników, montażu kanalizacji deszczowej oraz nowego oświetlenia. Na ul. I Pułku Ułanów położona zostanie nawierzchnia z masy bitumicznej, na ul.Skłodowskiej czerwona kostka granitowa, a na Wojska Polskiego kostka starobrukowa (zdemontowana kostka z ulicy Wojska Polskiego przeznaczona zostanie na planowaną przebudowę placu kardynała Wyszyńskiego).

Koszt przebudowy ulic I Pułku Ułanów, Skłodowskiej i Wojska Polskiego w Sławnie szacowany jest na około 3 mln złotych (warto dodać, że miasto dostanie 50 procent dofinansowania w ramach rządowego programu – tzw. schetynówek).

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych Krężel ze Słupska.

Rafał Nagórski
Fot. Radek Koleśnik

Remonty dróg w centrum Sławna. Uwaga na utrudnienia
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Remonty dróg w centrum Sławna. Uwaga na utrudnienia

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości