Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Remonty dróg w powiecie opolskim. Są utrudnienia!

Data publikacji: Autor: redakcja.nto

Remonty dróg w powiecie opolskim. Są utrudnienia! W kilku miejscach powiatu kierowcy mogą natrafić na utrudnienia w ruchu. Większość prac na drogach ma się zakończyć jesienią.

Najwięcej problemów przysparza podróż na  trasie Opole - Ozimek, gdzie od jesieni ubiegłego roku trwa przebudowa drogi pomiędzy Schodnią a Dębską Kuźnią. W okolicach budowanego w Schodni ronda prowadzony jest ruch wahadłowy. Średni czas oczekiwania dla tych, którzy nie skorzystają z alternatywnej drogi wokół Huty Małapanew, to kilkanaście minut.

- Koniec prac zaplanowaliśmy na połowę września. Za miesiąc ruch wahadłowy nie będzie już tam potrzebny - mówi nto Michał Wandrasz, rzecznik opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji  Dróg Krajowych i Autostrad (GDKKiA).

Kolejna duża inwestycja GDDKiA, czyli przebudowa drogi pomiędzy Winowem a Boguszycami zbliża się już do końca. Od początku lipca trasa jest już przejezdna (wcześniej droga była zamknięta). Do połowy września na miejscu trwać będą jeszcze prace przy przepustach, chodnikach i na poboczach.

Najdłużej, bo aż do końca października utrudnienia potrwają na drodze Opole -  Kluczbork w Zawadzie.

- Tutaj ruch wahadłowy będzie obowiązywał do końca remontu - zapowiada Wandrasz.

Drogowców przez następne przez dwa dni spodziewać się jeszcze można na trasie Winów - Przysiecz, gdzie kończy się łatanie dziur.

Nogę z gazu powinni nadal ściągnąć kierowcy podróżujący pomiędzy Dobrzeniem Wielkim a Brzeziem, gdzie wymiana nawierzchni potrwa do końca sierpnia. W tym samym czasie ma się zakończyć  przebudowa ulicy Kolejowej pomiędzy Chróściną a  Wrzoskami - wyjaśnia Jacek Dziatkiewicz, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. Do  końca wakacji mają zakończyć się prace na drodze przez Kosorowice, a w październiku budowa chodników w Skarbiszowicach.

Mariusz Jarzombek

Remonty dróg w powiecie opolskim. Są utrudnienia!
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Remonty dróg w powiecie opolskim. Są utrudnienia!

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości