Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Remonty dróg w Szczecinku. Czas na ul. Poloną

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Remonty dróg w Szczecinku. Czas na ul. Poloną Drogowe tory przeszkód na remontowanych ulicach Szczecinka znikają jedna po drugiej. Po finiszu prac na ulicach Jana Pawła II i Wyszyńskiego przyszła pora na Polną.

Jak już informowaliśmy, ułożeniem ostatniej warstwy asfaltu kończy się właśnie niezwykle uciążliwa przebudowa głównych szlaków komunikacyjnych Szczecinka, czyli ulic Jana Pawła II i Wyszyńskiego.

Finiszuje także modernizacja ulicy Polnej. Dawna niemiecka Grasweg jak najbardziej zasługiwała na swoją nazwę, bo była pełna dziur. Na całej długości 1,7 kilometra jeździło się jak po torze przeszkód.

Zaczęty w zeszłym roku remont – a praktycznie budowa od nowa – kosztował miasto ponad 6 mln zł, z czego połowa to unijna dotacja. Na dokończenie czekał do niedawna jeszcze fragment Polnej od ulicy Konińskiego do pętli autobusowej na osiedlu Zachód, po którym nadal jeździło się fatalnie. I właśnie tu w tych dniach prace wkroczyły w ostatnią fazę – kładziona jest wierzchnia warstwa masy bitumicznej.

Przypomnijmy, że roboty obejowąły przede wszystkim przebudowę i remont nawierzchni, chodników i miejsc postojowych dla samochodów i autobusów. Zmodernizowana i powiększona została także sieć kanalizacji deszczowej, a ulica otrzymała nowe oświetlenie. Zgodnie z umową, przekazanie gotowej drogi wraz z pozwoleniem na użytkowanie, ma nastąpić do końca września 2011 roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że wykonawca upora się z zadaniem szybciej.

Rajmund Wełnic
Fot. Rajmund Wełnic

Remonty dróg w Szczecinku. Czas na ul. Poloną
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Remonty dróg w Szczecinku. Czas na ul. Poloną

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości