Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Remonty łódzkich dróg potrwają do jesieni

Data publikacji: Autor: Agnieszka Magnuszewska

Fot. Jakub Pokora Ogromne korki tworzyły się w środę w al. Jana Pawła II, gdy firma Unidro rozpoczęła wymieniać nawierzchnię. Choć drogowcy zajęli tylko krótki odcinek między ulicami Ptasią a Parkową i udostępnili kierowcom jeden pas ruchu, korki zaczynały się jeszcze przed ul. Obywatelską.
Fot. Jakub Pokora Roboty prowadzone są teraz aż na ośmiu ulicach, z których pięć jest wyłączonych z ruchu. Pierwsze letnie remonty rozpoczęły się dopiero 25 lipca. W porównaniu z ubiegłym rokiem to bardzo późno. Gdyby drogowcy zabrali się do pracy na początku ubiegłego miesiąca, kierowcy nie musieliby stać teraz w korkach w sporej części miasta. Co gorsza, remonty potrwają długo, nawet na zamkniętych dla ruchu ulicach.

CZYTAJ TAKŻE

Łódź: remont al. Jana Pawła II i ul. Rokocińskiej

Łódź: drogowcy sprawdzą czym jeżdżą mieszkańcy


Z ul. Karolewskiej, której odcinek Łąkowa - al. Włókniarzy wyłączono z ruchu 25 lipca, drogowcy zejdą dopiero 27 września. Remont ul. Edwarda (odcinek tory PKP - Czechosłowacka), który rozpoczął się 28 lipca potrwa aż do 5 października. Najwcześniej, bo 23 sierpnia zakończą się roboty na ul. Broniewskiego, zamkniętej między al. Rydza- Śmigłego a Tatrzańską.

Na remont tak krótkiego odcinka (około 300 m) drogowcy dostali aż miesiąc. Na dosyć długo Zarząd Dróg i Transportu zamknął ul. Augustów na Widzewie. Chociaż odcinek między Rokicińską a Przybyszewskiego ma około 800 m, firma Kral będzie go remontować przez 55 dni. Dla porównania - roboty na ul. Traktorowej od Aleksandrowskiej do Żeńców (odcinek blisko 1,5 km) mają trwać 45 dni, drogowcy podczas prac zajmują tylko połówkę jezdni.

Podczas remontu przejezdne mają też być al. Jana Pawła II i ul. Rokicińska. Jednak pod względem terminów biją one rekordy. Na al. Jana Pawła II i Włókniarzy drogowcy pozostaną przez 70 dni od przejęcia terenu, czyli do 17 października. W tym czasie wymienią asfalt na wschodniej jezdni Jana Pawła II między ul. Ptasią, a al. Mickiewicza i na zachodniej od Bandurskiego do zjazdu w ul. Towarową.

Z kolei na al. Włókniarzy drogowcy zajmą odcinki Struga - Bandurskiego (jezdnia zachodnia) oraz Mickiewicza - Struga (jezdnia wschodnia). Na tym ostatnim planują rozpocząć frezowanie asfaltu już dzisiaj.

- Na razie jednak między Mickiewicza a Struga będą tylko prace brukarskie, czyli naprawa chodników i krawężników - mówi Aleksandra Mioduszewska z biura prasowego ZDiT. Naprawa chodników i krawężników trwa od środy na ul. Rokicińskiej. Mimo to, drogowcy zajęli już skrajny prawy pas ruchu między ul. Augustów a Rondem Inwalidów (jezdnia prowadząca z Andrzejowa do centrum miasta). Docelowo ul. Rokicińska ma zostać wyremontowana na odcinku Augustów - Bartoka. I potrwa to aż 90 dni!

Źródło: Dziennik Łódzki

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości