Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Remonty słupskich ulic. Będą korki

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Remonty słupskich ulic. Będą korki W godzinach szczytu Słupsk się od poniedziałku straszliwie korkuje, bo rozpoczęto remont ulicy Grodzkiej. Będzie jeszcze gorzej. W piątek dojdą prace na Sierpinka i św. Piotra.

Uwaga słupszczanie, bo do remontowanych ulic: Poniatowskiego, Bałtyckiej i Grodzkiej dojdą w piątek ulice Sierpinka i św. Piotra. Będą na nich utrudniania, a w poniedziałek, po weekendzie, zostaną zamknięte dla ruchu.

Drogowcy się spieszą. Chcą zakończyć remonty najbardziej dziurawych ulic miasta przed rozpoczęciem sezonu turystycznego. Remont św. Piotra i Sierpinka planują na dwa do trzech tygodni. Od poniedziałku ulice zostaną zamknięte. Ruch będzie odbywał się objazdami. Jak nie utknąć w korku, kiedy aż trzy ulice w mieście remontowane są jednocześnie?

– Wszystko zależy od tego, co się będzie działo przez pierwsze dni prac. W okolice Sierpinka skierujemy więcej patroli. Ich zadaniem będzie zrobić rozpoznanie, czy konieczne będzie wprowadzenie nowej organizacji ruchu – mówi Marek Komodołowicz, naczelnik słupskiej drogówki.

Sierpinka to naturalny kierunek na Łebę. – Kiedy drogowcy zamkną tę ulicę, kierowcy najpewniej pojawią się na Lotha, Obrońców Wybrzeża i na ulicy Na Wzgórzu – przewiduje naczelnik drogówki.

Najpewniej największe korki w związku z remontem kolejnej ulicy w Słupsku pojawią się na "plastykowym rondzie” na skrzyżowaniu Obrońców Wybrzeża z Kaszubską. Nawet bez zamkniętej ulicy Sierpinka tworzą się tam korki. Policja zapowiada swoją obecność, jeśli dojdzie tam do zatoru.

ZDM proponuje objazd ulicy Sierpinka ulicami Henryka Pobożnego i Lotha.

Zapewne, bo tak było w ten poniedziałek, gdy zamknięto ulicę Grodzką, kierowcy będą mieli teraz problemy z poruszaniem się po centrum miasta przy nowym oznakowaniu ulic Sierpinka i świętego Piotra.

Dlatego przygotowujemy mapkę z zaznaczonymi objazdami. Mapkę znajdziesz w czwartek w "Głosie Pomorza”.

Remonty słupskich ulic. Będą korki
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Remonty słupskich ulic. Będą korki

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości