Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Remonty ulic w Słupsku - raport

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Remonty ulic w Słupsku - raport Nie uda się zakończyć remontu ulicy Hołdu Pruskiego do Wszystkich Świętych. Za miesiąc gotowa będzie ulica Kołobrzeska. Przed czasem powinien zakończyć się remont ulicy Poniatowskiego.

Sprawdziliśmy, jak wyglądają najważniejsze inwestycje drogowe w Słupsku. Na ulicy Hołdu Pruskiego trwa układanie podziemnej instalacji odprowadzającej wodę deszczową, tzw. kolektora deszczowego. Droga jest rozkopana i nieprzejezdna. Zakończenie robót przewidziane jest na koniec listopada, jednak drogowcy chcieli zdążyć na Wszystkich Świętych.

– Niestety, raczej nie uda się zakończyć remontu do pierwszego listopada – mówi Marcin Grzybiński, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej. – Niemniej prace idą zgodnie z harmonogramem.

Ulica Hołdu Pruskiego po remoncie ma stworzyć dogodne połączenie pomiędzy ulicami Gdańską i Kaszubską, dzięki któremu kierowcy będą mogli ominąć centrum miasta. Ponadto będzie tam ścieżka rowerowa i zatoka autobusowa.

Do końca października ma być też gotowa całkiem nowa ulica Kołobrzeska o długości 1,5 kilometra, którą finansuje w całości spółka Mayland Real Estate (koszt około 6,5 miliona złotych), właściciel Centrum Handlowego Jantar. Ulica połączy ul. Szczecińską z ul. Grottgera. Poza nawierzchnią bitumiczną będzie tam też chodnik i ścieżka rowerowa. W ciągu ul. Kołobrzeskiej powstanie również nowa pętla autobusowa wraz z dyspozytornią, która zastąpi starą pętlę przy ul. Dmowskiego.

Z kolei na ul. Poniatowskiego rozpoczęto już układanie wyciszającej nawierzchni z asfaltobetonu, która ma zmniejszyć hałas przejeżdżających samochodów o około 6 decybeli.

– Przeprowadziliśmy testy akustyczne i wkrótce poznamy wyniki – mówi Maciej Konopka z firmy Strabag, która jest wykonawcą remontu. – Jeśli będą pozytywne, za kilka dni położona zostanie cała nawierzchnia.

Na Poniatowskiego trwają już prace przy montażu wysepek. Ulica jest jeszcze zamknięta dla ruchu, ale mieszkańcy mogą nią przejeżdżać. Pierwszy etap remontu (do wiaduktu kolejowego) ma być wykonany do końca roku, jednak najprawdopodobniej zostanie zakończony kilka tygodni wcześniej.

Drugi etap to remont ul. Grunwaldzkiej i części ul. Sobieskiego, na tym odcinku mają powstać m.in. trzy ronda, na skrzyżowaniach z ulicami: Sobieskiego, Leszczyńskiego i braci Staniuków. Termin zakończenia drugiego etapu mija 30 września przyszłego roku.

Autor: Piotr Kawałek
piotr.kawalek@mediaregionalne.pl

Fot. Kamil Nagórek

Remonty ulic w Słupsku - raport
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Remonty ulic w Słupsku - raport

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości