Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Remonty: Ulica Asnyka w Białogardzie na językach

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Remonty: Ulica Asnyka w Białogardzie na językach Planowany remont ulicy Asnyka w Białogardzie jeszcze bardziej podzielił skłóconą Radę Miasta. Opozycja zarzuca, że naprawę drogi wymusił radny z obozu rządzącego.

– Na remont tej drogi miasto wydało już pół miliona złotych – mówi radna Emilia Bury, pokazując naprawioną ulicę. – Teraz jednak dowiadujemy się, że burmistrz przeznaczył na nią kolejny milion. Po co? Droga jest przejezdna, porządnie utwardzona. Tymczasem są drogi w mieście, na których remont ludzie czekają od lat. Tam nawet samochodem trudno jest przejechać.

Podobnie mówią wszyscy radni niezależni. Uważają, że remontowanie już wyremontowanej drogi jest marnotrawstwem publicznych pieniędzy. Sugerują, że ten remont to zasługa Stefana Purola, radnego Porozumienia Samorządowego, które ma dziś koalicyjną większość w Radzie Miasta.

– Są w mieście drogi, które naprawdę wymagają pilnego remontu. Ale na pewno do nich nie zalicza się ulica Asnyka, przy której pan radny ma dom – komentują niezależni.

– To kuriozalna sprawa, że ktoś nie chce, by była wyremontowana droga. Ale rzeczywiście, było mi niezręcznie walczyć o tę drogę, kiedy sam przy niej mieszkam – mówi radny Purol. – Skoro jednak mieszkańcy apelowali od lat, by ją wreszcie naprawiono, miałem stać bezczynnie? – pyta.

Radny Purol wylicza argumenty, które przemawiają za tym, że ul Asnyka należy naprawić.

– Owszem, ona już była remontowana, ale długi jej odcinek to wciąż tylko prowizorka. Tymczasem nasza ulica stała się swego rodzaju obwodnicą śródmiejską. Jeździ tędy coraz więcej samochodów. Bo to jest dobry skrót dla dużej części miasta. Kałuże wciąż się tu pokazują, są miejsca, gdzie woda stoi przez długi czas – pokazał nam zdjęcia. – Przez to, że jeździ tędy coraz więcej samochodów, płynność ruchu została znacznie ograniczona. Ulica Asnyka, według radnego Purola, stała się jedną z najbardziej uczęszczanych jezdni w mieście, dlatego wymaga naprawy.

Burmistrz Krzysztof Bagiński przypomina, że remont tej drogi rozpoczął się w 2009 roku i został podzielony na etapy.

 – Nie jestem zwolennikiem etapowania prac, bo dochodzi wtedy do takich właśnie konfliktowych sytuacji jak dziś. Ale skoro poprzednia Rada Miasta tak zadecydowała, nie mogę tego już zmienić. Uważam jednak, że należy dokończyć rozpoczętą inwestycję. Duży odcinek tej jezdni to prowizorka, teraz przyszedł więc czas na ostateczne zakończenie prac – mówi. Radnych opozycyjnych takie argumenty nie przekonują.

– Ulice Szpitalna, Piastów, Obryckiego, Młynarska i wiele innych są w tak fatalnym stanie, że wymagają pilnego remontu. Wyłożona betonowymi płytami ul. Asnyka mogłaby więc spokojnie poczekać – odpowiada radna Emilia Bury.

Remonty: Ulica Asnyka w Białogardzie na językach
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Remonty: Ulica Asnyka w Białogardzie na językach

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości