Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Remonty w Koszalinie: Moniuszki w robocie

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Remonty w Koszalinie: Moniuszki w robocie  Ulica Moniuszki wygląda coraz lepiej. Ale na koniec inwestycji trzeba jeszcze poczekać.

Trwa przebudowa ul. Moniuszki w rejonie urzędu skarbowego. Wcześniej został już zakończony odcinek od strony ul. Piłsudskiego. Ulica nadal jest jednak nieprzejezdna i jeszcze długo to potrwa. Obecnie trwają bowiem roboty między ul. Szymanowskiego i Chopina. Na tym odcinku nie położono jednak jeszcze warstwy bitumicznej i wygląda na to, że trzeba będzie na nią poczekać. Bo pogoda, choć dość łaskawa, w ocenie drogowców wcale nie jest idealna do prowadzenia robót drogowych. – Musiałoby być po 10 stopni na plusie przez tydzień – mówi Andrzej Zubrzycki, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. – A tu raz mamy plus 10, raz plus 2, a w nocy blisko zera albo jeszcze zimniej. Do tego wilgoć. Takie warunki nie pozwalają na prowadzenie robót. No chyba, że wykonawca non stop będzie podgrzewał masę, ale to z kolei zwiększyłoby koszty. I na koniec przyniósłby nam fakturę za zmuszenie go do prac w trudnych warunkach – mówi szef ZDM. To nie oznacza jednak, że wykonawca nie kiwnie przez zimę palcem. – Będzie kładł chodnik, krawężniki i wykonywał te roboty, na które pozwoli pogoda – mówi Andrzej Zubrzycki.

Do przebudowania został jeszcze cały odcinek Moniuszki od Chopina do Zwycięstwa. Tu w najbliższym czasie mogą być prowadzone raczej drobne prace. Wykonawca, czyli firma Infrabud, ma czas do końca sierpnia na dokończenie przebudowy. Kontrakt obejmował także przebudowę ul. Matejki – to już zostało zrobione. A co z sąsiednimi ulicami? W planach był dalszy odcinek ul. Szymanowskiego (od Moniuszki do Traugutta), zjazd z ul. Zwycięstwa w Waryńskiego, a także rondo na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Kościuszki przy stacji paliw. Te inwestycje nadal pozostaną w sferze planów. Pieniędzy na nie w przyszłorocznym budżecie nie ma.

(mas)

Remonty w Koszalinie: Moniuszki w robocie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Remonty w Koszalinie: Moniuszki w robocie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości