Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Remonty w Koszalinie: rondo koło Hasiora jeszcze w listopadzie

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Remonty w Koszalinie: rondo koło Hasiora jeszcze w listopadzie Z dnia na dzień nowe rondo, które powstaje przy pomniku Hasiora, nabiera wyraźniejszych kształtów. Do tego jest szykowane do budowy na wzniesieniu.

Chodzi o przebudowę skrzyżowania ulic Gdańskiej, Fałata, Orląt Lwowskich i Jana Pawła II. Kierowcy zwracają uwagę na to, że drogowcy przygotowują tam bardzo wysokie krawężniki. – Wygląda na to, że samo rondo będzie wyżej niż ulice dojazdowe np. Orląt Lwowskich – komentują zmotoryzowani.

– To prawda – potwierdza Robert Grabowski, rzecznik koszalińskiego ratusza. – Raz, że jest to związane z montażem instalacji odwodnieniowych, a dwa – według fachowców lepiej jest, gdy rondo jest nieco wyżej, wówczas podczas zjazdu kierowcy mają lepszą widoczność.

Niestety, na jezdni nadal są niesfrezowane garby, które narażają auta na uszkodzenia. Na poprawę tego, jak już pisaliśmy, szef Zarządu Dróg Miejskich kazał jeszcze trochę poczekać – wykonawca ma wrócić do frezowania na początku listopada.
Przypomnijmy jednocześnie, że do końca listopada (Infrabud) ma zakończyć najważniejsze roboty, co pozwoli jeździć po rondzie bez większych utrudnień. Natomiast całkowite zakończenie i rozliczenie jest przewidziane na koniec marca przyszłego roku.

Budowane rondo będzie miało po trzy pasy na wjazdach. Ma być bezkolizyjne. Nie będzie na nim sygnalizacji świetlnej, dla pieszych także nie będzie świateł.

A na jakim etapie są plany budowy pobliskiej ul. Rolnej, ronda na skrzyżowaniu tej ulicy z Gdańską, a także dalszej części ul. Rolnej, która biegnie przy nowo wybudowanej hali widowiskowo – sportowej? – Zarówno na skrzyżowaniu Rolnej i Gdańskiej oraz Rolnej i Śniadeckich powstanie rondo, a więc zyskamy w tym rejonie kolejne dwa ronda – mówi Robert Grabowski.

– Obecnie trwa przygotowanie procedury przetargowej na wykonanie dokumentacji technicznej na budowę Rolnej i obu rond. Trwają też prace nad przyszłorocznym budżetem i założenie jest takie, by – jeżeli będą na to pieniądze – w przyszłym roku miasto zrobiło ten fragment Rolnej, który jest łącznikiem między Gdańską a Śniadeckich. A na następny rok – 2013 – przewidziano, że powstanie druga część Rolnej – w stronę Piłsudskiego, gdzie już część drogi została zbudowana. Prace mają być prowadzone równolegle z budową aquaparku.

Remonty w Koszalinie: rondo koło Hasiora jeszcze w listopadzie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Remonty w Koszalinie: rondo koło Hasiora jeszcze w listopadzie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości